Fanni RG Eb-ezüstöt nyert!

A magyar ritmikus gimnasztika első egyéni Eb-érmét nyerte Pigniczki Fanni, aki 34,850 ponttal a 2. helyen végzett a labda döntőjében a budapesti Eb mai utolsó versenynapján. Európa-bajnok: Raffaeli 35,350, 3. Munits 34,250 ponttal. Fotóink Vigh Alex felvételei.

Fanni az 5. helyen végzett a szalag döntőjében a budapesti RG Eb mai utolsó versenynapján. Az MTK vb-bronzérmes, Eb-ezüstérmes sportolója szombaton a 8. eredménnyel, 32,000 ponttal jutott a fináléba, ahol rendkívül látványos gyakorlatát szinte hibátlanul mutatta be és 33,150 pontot kapott rá. A győzelmet a német Darja Varfolomeev szerezte meg 34,400 ponttal. 2. Sofia Raffaeli (Olaszország) 33,950, 3. Elvira Krasznobajeva (Bulgária) 33,700 ponttal.

Öt karika csapat Európa-bajnok: Olaszország 39,350