ZETApress

hírportál

Újra eldördült a startpisztoly!

Nekem szól 2017Másodszorra írják ki a Nekem Szól! Egészségértés pályázatot. Nem könnyű betegnek lenni ma hazánkban. Nem elég, hogy az egészségügy sokféle problémával küzd, de a magyarok közel felének nehézséget okoz az orvosi-egészségügyi információk értelmezése, értékelése is. Sokat segíthetnek ezen az egészségértés fejlesztését célul kitűző programok.

Éppen ezért 2017-ben immár második alkalommal hirdeti meg az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete a legjobb magyarországi egészségértést segítő, fejlesztő tevékenységeket értékelő díjat. 5 kategóriában került kiírásra a Nekem szól! Egészségértés díj, és a kategória győzteseken túl egy fődíj is a gazdáját keresi. A beküldési határidő október 15-e ? tudatta Nagy Ákos, VM.komm Kommunikációs Tanácsadó Iroda.

A Nekem Szól! 2017 Egészségértés Díjra pályázhat minden Magyarországon tartózkodó magánszemély, természetes és jogi személy, civil entitás és állami szerv olyan programokkal, amelyek segítik a laikusok, a páciensek egészségügyi tájékozottságát. Informatív betegtájékoztató kiadványoktól kezdve honlappal, Facebook-oldallal, mobil applikációval, komplex kommunikációs programokkal, oktatással, vagy bármi más, jól működő tevékenységgel egyaránt lehet nevezni! Változás a tavalyi évhez képest, hogy a pályázat során eggyel több, immár öt kategóriába lehet majd beküldeni a nevezéseket: egészségügyi és oktatási intézmények; egészségügyi szakemberek; betegszervezetek; társadalmi, állami és gazdálkodó szervezetek; újságírók.

Bár korunkban rengeteg különféle tudásanyag érhető el a médiában, az interneten vagy akár orvosunktól is, mindez hiábavaló, ha valaki információ-feldolgozási nehézségekbe ütközik. A megszerzett ismeretek megbízhatóságáról, valóságtartalmáról nem minidig egyszerű feladat ítéletet alkotni, azonban a szakszerűtlen vagy téves adatok, könnyen félrevezethetik a beteget. Azaz, minél jobb az egészségértés, annál inkább hozzájárul ahhoz, hogy az egyén a saját egészségével, betegségével kapcsolatban megfelelő döntéseket tudjon hozni, s ennek köszönhetően minél egészségesebben éljen. Sajnos azonban minden második magyar embernek problémás az egészségértése. Ez az adat különösen figyelemre-méltó annak fényében, hogy hazánkban minden ötödik megtermelt forint az egészségveszteségekre megy el.

Az Innovatív Gyógyszergyártók Egyesülete még 2106-ban, az első pályázat ünnepélyes díjkiosztóján elkötelezte magát a pályázat folytatása mellett. ? A tavalyi pályázatra 95 pályázótól 103 pályamű érkezett be, és nagyon bízunk benne, hogy idén is legalább ennyi pályázó lesz. A pályázat célja 2017-ben is az, hogy feltérképezze, és a közvéleménnyel megossza a legjobb egészségértést, egészségtudatosságot fejlesztő hazai programokat és gyakorlatokat, amik elősegítik a betegek, illetve a laikusok egészségügyi kérdésekben történő tájékozódását ? mondta el Thomas Straumits az AIPM elnöke.

Azt, hogy a pályázat hogyan járulhat hozzá a hazai egészségértés fejlődéséhez talán az Egészségügyi szakemberek-kategória tavalyi győztesének a díj kapcsán leírt gondolatai mutatják: ? Köszönöm Önöknek, ezt a díjat ugyanis együtt nyertük: Önök nélkül nem ment volna! Önöknek köszönhetem, hogy cikkeim sokakhoz eljutottak, a sok megosztásnak, like-nak, több mint harmincezer Facebook-os követőmnek hála. Ez NEM az én díjam. Ez a MI díjunk ? írta dr. Novák Hunor a weboldalán.

? Sok dolgunk van még, ha fejleszteni szeretnénk a hazai egészségkommunikáción, amire ez a díj is egy remek lehetőség volt. Összefogások, új fejlesztések, remek kezdeményezések jöttek létre, ami önmagában is fontos eredménye az AIPM pályázatának. Ezért minden egészségkommunikációval foglalkozó kollégát buzdítok: ragadják meg a lehetőséget, és pályázzanak Önök is a Nekem szól! Egészségértés Díjra 2017-ben! ? buzdít a jelentkezésre Matics Kata, a Közvetlen lakossági kommunikáció-kategória tavalyi nyertese.

A zsűri a benyújtott pályázatok szakmai tartalmát, érthetőségét, felhasználó barátságát (pl. megfelelő csatorna, könnyű használat), kreativitását és újszerűségét veszi majd figyelembe. A zsűri minden kategóriában egy nyertes pályázót hirdet, akinek a díjazása bruttó 200 ezer forint. A kategória nyertesek közül a legkiemelkedőbb kapja a Nekem Szól! Egészségértés 2017 fődíját, ami összesen bruttó 400 ezer forint díjazással jár.

A zsűri elnöke: dr. Pilling János, a Semmelweis Egyetem, Magatartástudományi Intézet docense, az orvosi kommunikáció oktatás vezetője. A zsűri további tagjai: Nógrádi Tóth Erzsébet, a MÚOSZ Egészségügyi, Szociálpolitikai és Társadalombiztosítási Szakosztály elnöke, dr. Virányi Mariann, az OGYÉI főosztályvezető-helyettese, dr. Horváth-Sziklai Attila, a Magyar Gyógyszerészi Kamara hivatalvezetője, dr. Pásztélyi Zsolt, a MEDICINA 2000 ? Poliklinikai és Járóbeteg Szakellátási Szövetség elnöke, Torda Júlia egészségügyi kommunális szakértő, Koltai Tünde, a Betegszervezetek Magyarországi Szövetségének (BEMOSZ) elnöke és Borjádi Györgyi, az AIPM kommunikációs menedzsere. A pályázatra 2017. január 1-je és október 15-e között Magyarországon futó egészségértést támogató projektek nevezhetők. További információ weboldalukon található.

Szóljon hozzá!