Anglia vb-érem nélkül maradt

Vb-győztesek a trófeávalAz 1998-as hazai siker után Oroszországban is Franciaország nyerte a labdarúgó világbajnokságot az akkor bronzérmes Horvátország legyőzésével: a tegnap délutáni moszkvai döntőben Franciaország?Horvátország 4:2 (2:1) lett ? láttuk az M4 Sporton. A szombati Bastille-nap után a gallok így újra ünnepelhettek.

A szombat délutáni szentpétervári bronzmeccsen Belgium?Anglia 2:0 (1:0) volt. Mivel a G-csoport június 28-ai zárófordulójában Kalinyingrádban Anglia?Belgium 0:1 (0:0) lett, az angol visszavágás nem sikerült, a britek érem nélkül maradtak. A 10-11-ei kedd-szerdai elődöntők eredményei: Franciaország?Belgium 1:0 (0:0) és Horvátország?Anglia 2:1 (1:0, 1:1, 1:1). A végeredmény: 1. Franciaország, 2. Horvátország, 3. Belgium, 4. Anglia.

A házigazdákat Szocsiban a múlt szombat esti negyeddöntőben a tegnapi ezüstérmes búcsúztatta: Oroszország?Horvátország 2:2 (1:1, 1:1, 1:2, büntetőkkel 3:4) lett. Aznap délután Szamarában: Svédország?Anglia 0:2 (0:1). Mint akkor jeleztük, az előző napi negyeddöntőkben Nyizsnyij Novgorodban Uruguay?Franciaország 0:2 (0:1), Kazanyban Brazília?Belgium 1:2 (0:2), Európa tehát kiütötte Dél-Amerikát. Az 5-8. helyen a július 6-7-ei negyeddöntők négy kiesője: Uruguay, Brazília, Svédország és Oroszország végzett.