Görögöt vertek lányaink

Flóra védGörög veréssel javított a magyar női csapat. Válogatottunk a hollandoktól szerdán elszenvedett egygólos vereség után pénteken javított a budapesti Vízilabda Európa-bajnokság női tornáján: a második csoportkörben Merész András szövetségi kapitány együttese öt góllal legyőzte a görögök legjobbjait.

A pénteki csatát megelőzően a görögök önbizalmát nemcsak az táplálhatta, hogy az Eb-csoportban a britek felett aratott 9-7-es győzelemmel mutatkoztak be, hanem az is, hogy az idei két világliga-mérkőzésen odahaza és a magyarországi visszavágón is diadalmaskodni tudtak. Az is nekik kedves emlék, hogy a budapestit megelőző 2012-es kontinensviadalon ? ahol végül Görögország ezüst-, Magyarország pedig bronzérmes lett ? az elődöntőben szintén nyertek.

A mai mérkőzések a tegnap Ukrajna fölött lelőtt maláj utasszállító repülőgép több száz áldozatának emlékére egyperces gyászszünettel kezdődtek. A Hajós Alfréd Sportuszoda ötvenes medencéjében lányaink az 1. negyed végén már 3:0-ra vezettek, majd a 2. negyedet követő nagyszünetre 6:3-as vezetéssel ülhettek le. A 3. negyed végén már 4 góllal 9:5-re vezettünk, s a meccset végül ötgólos különbséggel 12:7-re megnyertük.

Merész András szövetségi kapitány az m1 csatornának nyilatkozva azt emelte ki, hogy a játékosok ezúttal sokkal jobban koncentráltak, mint a hollandok elleni első találkozón. ? Szerencsésebbek is voltunk, de általában annak van szerencséje, aki megdolgozik érte. A szerdai vereség után lelkileg rendbe jöttek a lányok, s ma szépen játszottak ? tette hozzá a szakvezető, akinek tanítványai legközelebb vasárnap 17:30-tól a britekkel játszanak. Holnap este 20:30-kor a szerbverő magyar férfiak a németek ellen szállnak vízbe.

Női eredmények, 2. forduló, A csoport: Hollandia?Nagy-Britannia 11-5 (2-1, 2-2, 3-1, 4-1), Magyarország?Görögország 12-7 (3-0, 3-3, 3-2, 3-2). Az állás: 1. Hollandia 6, 2. Magyarország 3, 3. Görögország 3, 4. Nagy-Britannia 0 pont. B csoport: Spanyolország?Franciaország 18-4 (4-1, 5-0, 6-1, 3-2), Olaszország?Oroszország 13-10 (3-2, 3-1, 5-4, 2-3). Az állás: 1. Olaszország 6, 2. Oroszország 3, 3. Spanyolország 3, 4. Franciaország 0 pont.