WKF karate-ob Mogyoródon

Szegedi DömeA hétvégén Mogyoródon rendezik a magyar bajnokságot, amelyen eldől, hogy kik indulhatnak az idei Eb-n és vb-n ? tudta meg délelőtt Takács Gábor a Magyar Sport Házában rendezett sajtótájékoztatón. Mészáros János elnök elmondta, hogy egyre dinamikusabban fejlődik a sportág hazánkban. Szegedi Döme aranyérmet nyert idei első nagy versenyén, a híres Paris Openen.

A Karate1 Premier League-ben, a sportág legrangosabb versenysorozatában magyar karatés még soha nem ért el ilyen jó eredményt. Tizenegy érmet nyertek a mieink a lisszaboni kadet, junior és U21-es Eb-n. Acha Boussebaa, aki megvédte címét elmondta: csak úgy sikerült a mérlegelésen hozni a kívánt súlyt, hogy megvált hosszú, hullámos hajától. Az érmek számát tekintve hazánk eddigi legjobb eredményét érte el és negyedik lett az országok rangsorában. A szakvezetés 2015-re is gondol már, amikor Bakuban a karate szerepel az ?európai olimpián?, azaz az 1. Európai játékok programjában. Ez közelebb viheti a sportágat a hőn áhított célhoz, hogy a karate felkerüljön az olimpiai játékok műsorára.