Brazíliában maradt a kupa

Brasil 2014A spanyol gárda legyőzésével a hazaiak nyerték ma hajnalban Rio de Janeiróban a Konföderációs Kupát, és 2014. június 12-e és július 13-a között ők rendezik a világbajnokságot is. Bronzérmes Olaszország, míg 4. Uruguay válogatottja lett. A bronzmeccsen Olaszország?Uruguay 2:2 (1:0, 2:2, 2:2, tizenegyesekkel 3:2), a döntőben Brazília?Spanyolország 3:0 (2:0) ? láttuk tegnap este az m1-en.

Sikerükkel a brazilok harmadszor nyerték meg zsinórban a Konföderációs Kupát, míg a 2010-es világ- és tavalyi Európa-bajnok spanyolok nem tudtak egy harmadik rangos tornát nyerni. A 3. helyért tegnap a Copa America címvédő Uruguay az Eb-ezüstérmes Olaszországgal találkozott. A bronzmérkőzést Knézy Jenő, a döntőt pedig Gundel Takács Gábor kommentálásában láthattuk.

A Konföderációs Kupa szerdai elődöntőjében Brazília?Uruguay 2:1 (1:0), míg a csütörtökiben Spanyolország?Olaszország 0:0 (tizenegyesekkel 7:6) volt az eredmény, ezeket a meccseket is élőben közvetítette az m1. Nézettségi csúcsot hozott a spanyol?olasz elődöntő 570 ezer fővel. A közvetítésbe 1,78 milliónyian néztek bele legalább egy percre. Forrás: Nielsen Közönségmérés.

A Brazília?Olaszország találkozó volt a legnézettebb a Konföderációs Kupa csoportköreiben. Az addig eltelt 9 nap alatt a teljes népesség több mint egyharmada találkozott az eseménnyel (3,37 millió fő ? 36,7%). A fő-műsoridős mérkőzések átlagos nézettsége 420 ezer fő felett alakult, ezekbe adásonként átlagosan 1,3 milliónyian néztek bele legalább egy percre. A késő éjszakai közvetítések átlagos nézőszáma 71 ezer fő, míg az elért nézők átlaga kétszázezer fő körül alakult ? tudatta az MTVA Kommunikáció.