Hamilton újra az élre állt

Rajt-célgyőzelmet aratott Lewis Hamilton a Formula?1 mai idénynyitó futamán. A McLaren Mercedes brit versenyzője az Ausztrál Nagydíjon végig vezette a mezőnyt. Csapattársa, a finn Heikki Kovalainen az ötödik helyre hozta be az ?ezüst nyilat?.

A 22 indulóból csak heten értek célba, mégsem lett mindegyikük pontszerző. A hatodik helyen befutó Hondás Barrichellót utólag kizárták, így a két legkésőbbi kieső, a Toro Rosso?Ferraris Sebastien Bourdais és a tavalyi világbajnok Ferraris Kimi Raikkönen lett a 7-ik és 8-ik.

A dobogóra Hamilton mellé a BMW-Sauberes Nick Heidfeld és a Williams-es Nico Rosberg állhatott. Nakadzsima a másik Williams-et a hatodik helyre hozta be. A kétszeres világbajnok Fernando Alonso Renault-jával csak negyedik lett. Javítási lehetősége a jövő vasárnapi Maláj Nagydíjon, Szepangban lesz.