Extrém magyar siker

Sikeresen szerepeltek a magyar sportolók a tereptriatlon Európa-bajnokságon ? extrém körülmények Szlovákiában. Az Európai Triatlon Szövetség idei bajnokságára a szlovákiai Myjava területén került sor, ahol a kontinens 15 országának terepversenyzői között 9 magyar is indult.

A szokatlanul nehéz terepen, zuhogó esőben megrendezett viadalon az elit női mezőnyben Poór Brigitta 4. helyen futott célba. Az elit mezőnynek 1000 méter úszást kellett teljesíteni a 14 fokos hegyi tavacskában, majd 25 km terepkerékpározás várt a versenyzőkre 1100 méteres szintkülönbséggel, végül pedig 7,4 km terepfutás sárban, vízben és köveken ? tudatta a Terepsport.hu. Fotó: X2S TEAM.

Poór Brigitta (X2S-KONA TEAM) jól kezdett az úszásban, a hegyikerékpáros szakaszon megerősítette a pozícióját, de a futáson már nem tudta befogni az előtte lévő észt versenyzőt. A női versenyben a győzelmet az osztrák Carina Wasle szerezte meg, aki hatalmas csatában volt végig a második helyen befutó holland Maud Goldsteynnal.

A férfiaknál a toronymagas esélyesként a francia Franky Batelier biztosan nyerte a versenyt, az első két számban a legjobb időket teljesítve. Nyomában azonban nagy volt a harc a dobogós helyekért, amelyben a spanyol Victor Manuel Morales a legjobb futóidővel megszerezte az ezüstérmet.

A másnapra erősen lehűlt időben az age group verseny távjait felezték, a víz hőmérséklete 13 fokossá vált, amiben az 500 m úszás is komoly erőpróba volt. A zuhogó esőben járhatatlanná váló, saras erdőben a sípályán való felmászás szintén nem mindennapi élményt adott a versenyzőknek.

A magyar csapatból Sipiczki Csaba (X2S-KONA TEAM) és Horváth Zsolt (Bringabanda) érték el a legjobb eredményt, abszolút 12. és 17. helyezéssel. A korcsoportos versenyben versenyzőink több kategóriában is az 5. helyet szerezték meg ? Varga Tamás (20-24), Oláh Bence (30-34), Tóth Viktor (40-44). Váraljai Vázsony a legnépesebb korosztályban (25-29) végzett a 9. helyen.

Elit nők: 1. Carina Wasle AUT 02:53:09, 2. Maud Golsteyn NED 02:54:10, 3. Judy Van Der Berg NED 03:07:36, 4. Brigitta Poór HUN 03:17:22, 5. Dagmar Sverakova CZE 03:22:48. Elit férfiak: 1. Franky Batelier FRA 02:19:42, 2. Victor Manuel Morales ESP 02:24:03, 3. Tomas Jurkovic SVK 02:25:20, 4. Jan Kubicek CZE 02:26:35, 5. Mikko Vastaranta FIN 02:27:29.