Helycsere az NB I alján

Az éllovas Paks I. félidei 2:0-s, majd szünet utáni 3:1-es előny után 4:3-ra kikapott otthon a kiesés ellen küzdő ZTE-től a 21. forduló nyitómeccsén. A hazai 2. gól a 45+2., a győztes vendéggól a 91. percben esett. A tolnaiaknak ez volt az első hazai vereségük a mostani szezonban, de megmaradt az 1 pont előny.

A tavaly ezüstérmes Kecskemét otthon 1:0-ra verte tegnap a bennmaradásért küzdő Újpestet. A fővárosiak nyeretlenek maradtak Kecskeméten az élvonalban, ugyanis négy döntetlen mellett ez volt az 5. vereségük. Mészöly Géza vezetőedző múlt heti győztes bemutatkozása után így elszenvedte első vereségét harmadik újpesti ciklusában.

A héten edzőváltáson átesett Mezőkövesd 1:1-es I. félidő után 2:1-re kikapott otthon Kisvárdától a tegnapi kiesési rangadón, így a két együttes helyet cserélt egymással az alvégen. A sereghajtóvá vált borsodiaknál a héten a szerb Milan Milanovic vette át Kuttor Attila helyét a kispadon, de a csapat vele sem tudta megszakítani immár nyolc meccses nyeretlenségi sorozatát.

Tobias Christensen 30. percben belőtt büntetőjével Fehérvár 1:0-ra legyőzte Debrecent ma délután. Hazai sikerükkel megerősítették 3. helyüket és 5 ponttal megelőzik a 4. helyezett PAFC-ot, akik a 21. forduló esti zárómeccsén az MTK-t fogadták. A Puskások 3:0-s I. félidő után 6:1-re verték vendégüket Felcsúton. A fővárosi kék-fehéreknek ez volt egymás utáni 3. vereségük, vendégként is már három meccs óta nyeretlenek. A PAFC sorozatban másodszor nyert bajnokit, saját közönsége előtt pedig a legutóbbi két nyeretlen élvonalbeli találkozója után végre diadalmaskodott.

Az OTP Bank Liga mára kiírt FTC-DVTK összecsapását a pireuszi vereség csütörtöki visszavágója miatt elhalasztották. A tabellán 1. Paks 43, 2. Ferencváros 42, 3. PAFC 34, 4. Kecskemét 30, 6. Debrecen 29, 7. MTK 28, 8-9. Diósgyőr, Zalaegerszeg 25-25, 10. Újpest 24, 11. Kisvárda 17, 12. Mezőkövesd 16 pont. Folytatás a jövő hétvégi 22. fordulóval.

Az NB II-ben 8 pont az ETO előnye

A Merkantil Bank Liga 21. fordulóban ma Ajka-Mosonmagyaróvár 1:0 (0:0), Siófok-Kazincbarcika 3:0 (1:0), BVSC-Budafok 2:1 (2:0), Gyirmót-Szeged 0:0, Kozármisleny-Győri ETO 1:0 (1:0), Nyíregyháza-Haladás 2:1 (1:1), Csákvár-Soroksár 1:2 (1:1), Tiszakécske-Honvéd 1:1 (1:1) lett az eredmény. A tabellán 1. Nyíregyháza 50. 2. Győri ETO 42, 3. Vasas 37, 4. Kozármisleny 36, 5. Szeged 35, 6. Gyirmót 30, 7. Kazincbarcika 29, 8-9. Soroksár, Honvéd 27-27, 10. Pécs 26, 11-12. Csákvár, Haladás 24-24, 13-15. Ajka, Budafok, Zugló 23-23, 16. Siófok 20, 17. Tiszakécske 18, 18. Mosonmagyaróvár 10 pont. A Vasas-Pécs fordulózárót holnap 20 órától, a 22. fordulót egy hét múlva rendezik.