Él még a remény!

A Fradi az utolsó pillanatban gólt szerezve 2:1-re győzött tegnap este 1000 néző (fele magyar!) előtt Leskovacban a szerb Cukaricki vendégeként a labdarúgó Konferencia-liga 5. fordulóban, így továbbra is a továbbjutást jelentő 2. helyen áll az F-csoportban. A meccs előtti esélylatolgatások idekattintva olvashatók.

A belgrádi csapat a 10. percben váratlanul vezetést szerzett Luka Adzic találatával, a zöld-fehérek pedig csak a 83. percben tudtak egyenlíteni Kristoffer Zachariassen góljával. Amikor már úgy tűnt, hogy marad a pontosztozkodás, Aleksandar Pesic lőtt bombagólt a 90+8. percben.

Az F-csoport másik tegnap esti meccsén Fiorentina-Genk 2:1 (1:1) lett. A gólok a 45+4., büntetőből a 82., illetve a 45. percben estek. A tabellán 1. Fiorentina (13:5) 11, 2. FTC (8:5) 9, 3. Genk (6:5) 6, 4. Cukaricki (2:14) 0 pont. A Fradi két hét múlva az utolsó (6.) fordulóban 18:45-kor az éllovas és már továbbjutott olasz Fiorentinát fogadja az Üllői úton. Bajnokunk a győzelemmel csoportelsőként a nyolcaddöntőbe lépne, míg döntetlennel játszania kellene a 16 közé kerülésért az Európa-liga egyik csoportharmadikjával, vereséggel pedig kieshet, ha a Genk megveri otthon a szerbeket.