Fradi-siker a BL-ben

Tegnap 16:30-kor kezdődött az FTC – Ethnikosz női vízilabda Bajnokok Ligája csoportmérkőzés a Népligetben. A Fradi Gurisatti Gréta két góljának köszönhetően 2:0-s vezetésre tett szert, de a görögök fordítottak és az I. negyed végén 4:3-ra vezettek – tudtuk meg Takács Gábortól.

A II. játékrészben is élvezetes, jó iramú játékot láthattunk. Fej-fej mellett haladtak a csapatok, a nagyszünetben 7:7-re állt a meccs. Rémálomként indult a III. nyolc perc, a vendégek 10:7-re elhúztak. A Fradi B-közép ekkor nagy buzdításba kezdett. A IV. negyedet 8:10-ről kezdték a zöldek. Kuna Szonja ejtésével, majd a csapatkapitány Tóth Csabai Dóra góljával egyenlített az FTC-Telekom. 10:11 után fordított a Fradi és egy remek meccsen 12:11-re nyert!

FTC – Ethnikos Pireusz 12:11 (3:4, 4:3, 1:3. 4:1). Gurisatti Gréta mind a hat gólját az első félidőben dobta. A másik meccsen Mataro – Tigra-ZF-Eger 18:6 (5:2, 3:1, 6:1, 4:2) volt az eredmény. A Fradi a 4. forduló után két győzelemmel és két vereséggel 6 ponttal áll a C-csoport 2. helyén a 12 pontos, 100%-os spanyol Mataro mögött. 3. Ethnikos 4, 4. Eger 2 ponttal.