Pontvesztés Firenzében

A Fradi 20.367 néző előtt 0:1-es I. félidő után 2:2-t játszott tegnap este az idei döntős olasz Fiorentina vendégeként Firenzében a labdarúgó Konferencia-liga F-csoportkörének 2. fordulójában, de így is élen maradt négyesében – láttuk az M4 Sporton. A meccs előtti nyilatkozatok idekattintva olvashatók.

Idénybeli 18. góljával Varga Barnabás juttatta előnyhöz a zöld-fehéreket a 25. percben, majd a II. félidőben a francia Ibrahim Cissé fejelt az 51. percben hazai kapuba. A firenzei együttes aztán a 60. percben végrehajtott hármas csere után átvette az irányítást és a cseh Antonin Barak fejesével a 67. percben szépített, a 7 perces hosszabbítás 3. percében pedig a francia Jonathan Ikone találatával egyenlített. Daniel Schlager sárga lapjait González (87.), illetve Sigér (23.), S. Mmaee (55.), Varga B. (57.), Ben Romdhane (66.) és Dibusz (73.) kapta.

Bajnokunknak így megszakadt a tíz tétmérkőzésen át tartó győzelmi sorozata, de a veretlensége megmaradt. A Fradi a három hét múlva sorra kerülő 3. körben az ugyancsak 4 pontos, de kevesebb szerzett gólja miatt 2. belga Genk vendége lesz. Ők ma 2:0-ra nyertek a szerb Cukaricki vendégeként a 10. és 21. percbeli góljaikkal. Csoportunkban 1. FTC 4 (5:3), 2. Genk 4 (4:2), 3. Fiorentina 2 (4:4), 4. Cukaricki (1:5) 0 pont. Az NB I 9. fordulóban holnapután 16:30-kor a DVSC látogat az Üllői útra. A jövő hétvégi válogatott meccsek miatt az OTP Bank Liga 10. fordulóját két hét múlva rendezik.