Feltámadt a Fradi!

A Fradi az Üllői úton 10.735 néző előtt 2:0-s I. félidő után ugyanúgy 4:0-ra verte az ír Shamrock Rovers FC focistáit a Konferencia-liga selejtező 2. fordulójának tegnap esti odavágóján, mint 2022. augusztus 18-án ugyanitt. Akkor az Európa-liga csoportköréért csapott össze a két gárda, melybe a mieink 4:1-es összesítéssel jutottak.

A meccset az örmény Asot Ghaltahcsjan vezette. Gólok: Sigér 16., Ramirez 32., Traore 47. és Varga 74. perc. Sárga lap: Esiti (92.), illetve Hoare (50.), Finn (57.). Az írországi visszavágót augusztus 03-án csütörtökön 21 órától rendezik, a párharc győztesére – ahogy a szerdai sajtótájékoztatók után megírtuk – a máltai Hamrun Spartans és a grúziai Dinamó Tbiliszi továbbjutója vár a 3. selejtező fordulóban.

Kupacsapataink közül elsőként a DVSC lépett pályára 17 órakor: idegenben Alashkert (örmény) – DVSC 0:1 (0:0) Stefan Loncar 50. percbeli találatával – láttuk az M4 Sporton, s őket követte ugyanott a Fradi itthoni sikere 19 órakor. A Duna World-ön 19 órától itthon KTE – Riga (lett) 2:1 (0:0) Szuhodorszki Soma 52. és Pálinkás Gergő 85., illetve Contreras 86. percbeli góljaival, végül 20 órától idegenben Eszék (horvát) – ZTE 1:0 (0:0) Ramón Mierez 90+1. percbeli góljával. Ennek a balszerencsés vereségnek csak a II. félidejét láthattuk a képernyőn a kecskeméti győzelem lefújását követően.

A visszavágók jövő csütörtöki programja: 18:45 ZTE-Osijek (horvát), 19:00 Riga (lett)-KTE, 21:00 DVSC-Alashkert (örmény) és 21:00 Shamrock (ír)-FTC. A meccseket szintén közvetíti valamelyik tévécsatorna.