Dzsudzsák búcsú Kalmár góllal

Labdarúgó-válogatott 54.983 néző előtt 1:0-s I. félidő után 2:1-re verte a vendég görögöket a tegnap esti barátságos évzáró meccsen a Népstadionban. Az előzmények idekattintva olvashatók.

A találkozón Sallai Roland szerzett vezetést a 15. percben, melyet a görögök Anasztasziosz Bakaszetasz 11-esével a 81. percben kiegyenlítettek. A 90+2. percben Szoboszlai Dominik helyére beállt Kalmár Zsolt az első labdaérintéséből szabadrúgásgóllal döntötte el a meccset. Rögtön utána sárga lapot kapott, mert örömében levette a 13-s számú mezét. Csapatunk másik sárgáját Botka Endre kapta a 64. percben, míg a görögök közül senkit sem büntetett az első felnőtt válogatott meccsét vezető 37 éves olasz Daniele Chiffi.

A mieink Dárdai Pál (71. perc) és Szappanos Péter (90+2. perc) személyében két újoncot is avattak. Dzsudzsák az 53. percben jött le, helyére Ádám Martin állt. A 109. válogatott meccsén búcsúzó csatár azt üzente utódjának, a csapatkapitány Szoboszlai Dominiknak, hogy ez a csapat többről szól, mint egy személyről, óriási a felelősség, mert itt egy országot kell képviselni mindhalálig!

Katarban már elkezdték

Tegnap délután a 32 csapatos, 8 csoportos futball-vb nyitómérkőzésén az A-csoportban Enner Valencia 16. és 31. percbeli góljaival Ecuador 2:0-ra verte a házigazda Katart. A csoportkörök december 02-án péntekig tartanak, az 1-2. helyezettek nyolcad-döntőit 03-04-05-06-án, a negyeddöntőket 09-10-én, az elődöntőket 13-14-én, a bronzmeccset 17-én, míg a döntőt 18-án vasárnap rendezik.