Három csapatunk főtáblán az EL-ben

A tegnap esti Fradi-Steaua férfi kézilabda Európa Liga-visszavágó előtt érkezett a jó hír: a Fejér B.Á.L-Veszprém csapata 31:25-re legyőzte a francia Chambéryt és freljutott az EL-főtáblára! – tudtuk meg Takács Gábortól.

Az Elek Gyula Arénában 1100 néző fogadta a csapatokat, az FTC a múlt kedden csak 33:31-re kapott ki a bukaresti odavágón, így joggal bizakodott mindenki a továbbjutásban. 2:2, 5:5 és 7:7 után azonban a románok elléptek és a 18. percben már 12:8-ra vezettek. Lékai Máté tartotta a lelket a zöldekben, szünetig két gólra, 15:17-re csökkentette hátrányát a Fradi.

A II. félidőben feljavult a Fradi védekezése, a 38. percben mégis néggyel ment a Steaua: 18:22. A közönség extázisban buzdította a hazaiakat, akik a 43. percben egy gólra, 24:25-re zárkóztak. Az 50. percben, amikor 28:28-ra egyenlített az FTC, felrobbant a csarnok. Drámai végjáték kezdődött, az 57. minutumban már 32:30-ra a Fradi vezetett. Mindenki felállt a nézőtéren az utolsó két percre, s az FTC nagy ünneplés közepette 35:31-re megnyerte a meccset és továbbjutott! Balogh Zsolt 10, Lékai Máté 8 gólt szerzett. A kis Veszprém és a Fradi mellett a Balatonfüred alanyi jogon játszhat a főtáblán.