Lupa-tavi csapatezüst

Vegyes-válogatottunk ezüstérmet nyert délután a nyílt-vízi úszók csapatversenyében a Lupa-tavon zajló világbajnokság nyitónapján. A Rohács Réka, Olasz Anna, Betlehem Dávid, Rasovszky Kristóf összeállítású váltó 1:04:43,00 órás eredménnyel a 2. helyen végzett a németek mögött, az olaszokat célfotóval megelőzte.

A magyar együttes ugyanabban az összeállításban vágott neki a 4×1500 méteres viadalnak, mint amivel tavaly ugyanitt Eb-bronzérmet nyert, majd ebben a felállásban a decemberi Abu-dzabi-i vk-n ezüstérmes lett.

Nyílt-vízi úszás 4×1500 m-es csapatvilágbajnok: Németország (Lea Boy, Klemet Oliver, Leonie Beck, Florian Wellbrock) 1:04:40.5 óra, 3. Olaszország (Ginevra Taddeucci, Giulia Gabrieleschi, Domenico Acerenza, Gregorio Paltrinieri) 1:04:43,00 óra.

Pihenőnap az 1. helyért

Harmadik sikerével A-csoportelső és negyeddöntős lett férfi vízilabda-válogatottunk! Tegnap 21 órától 18:14-re nyert a grúzok ellen, így 100%-os teljesítménnyel közvetlenül jutott a hazai rendezésű vizes-vb szerdai negyeddöntőjébe. Fiaink aznap 21 órakor a nyolc között a cím-védő olasz és az ausztrál pólósok holnapi párharcának győztesével mérkőznek.

Az A-csoportzáró 3. fordulóban a Margitszigeten: Magyarország – Grúzia 18:14 (3:3, 7:3, 4:5, 4:3). Gólok: Manhercz, Zalánki 4-4, Vámos 3, Mezei 2, Pohl, Angyal, Varga, Jansik, Burián 1-1, illetve Vapenski, Susiasvili 3-3, Jelaca 2, Baraldi, Saric, Imnasvili, Dadvani, Bitadze, Vasic 1-1 találattal. 19:30-kor Brazília – Montenegró 5:20 (0:4, 2:6, 0:7, 3:3) volt az eredmény.

A tabellán 1. Magyarország 6 (50:28), 2. Montenegró 4 (38:26), 3. Grúzia 2 (37:38), 4. Brazília 0 (21:54) ponttal. A csütörtöki 2. fordulóról idekattintva olvashatunk. A 4 csoportelső a szerdai negyeddöntőbe jutott, a 2-3. helyezettek a negyeddöntőbe jutásért holnap játszanak, míg a negyedikek – Kanada Covid-fertőzés miatti visszalépése nyomán csak hárman – az alsóházban folytatják a 13-15. helyekért.