31 gól a Puskás?Suzuki Kupán

A Puskás?Suzuki KUPA követi a nemzetközi trendet: ahogy a Bajnokok Ligájában sem volt még címvédés, úgy Székesfehérváron is új győztest hirdettek. A Real Madrid és a Ferencváros után 2010-ben a Budapest Honvéd nyerte a Puskás?Suzuki Kupa U17-es labdarúgótornát.

Az eseménysorozat előhangjaként Puskás Ferenc nyolcvanharmadik születésnapján, április 1-jén a PUSKÁS-SUZUKI KUPA idei résztvevői ? a házigazda Videoton?Puskás Akadémia, a spanyol Real Madrid, a görög Panathinaikosz, a Ferencváros, az olasz Milan és a Budapest Honvéd ? a budapesti Szent István-bazilikában helyeztek el koszorút Puskás sírjánál.

A küzdelmek másnap kezdődtek meg Felcsúton. A kupa nyitómérkőzésén a 2008-ban tornagyőztes Real Madrid 4-2-re verte a Videoton?Puskás Akadémia gárdáját. Ezt követően a Ferencváros csapata 2-1-re legyőzte a Milant, a Honvéd 5-1-re kiütötte a Fradit, a Panathinaikosz pedig 4-2-re győzött a házigazda Videoton?Puskás Akadémia ellen. A csoportmeccsek két döntetlennel zárultak: a Real és a Panathinaikosz 0-0-át, a Milan és a Honvéd 1-1-et játszott.

A második játéknap mérkőzései után több mint negyven egykori kiváló magyar labdarúgót köszöntöttek a felcsúti pályán. Az egyetlen magyar aranylabdás, Albert Flórián mellett Buzánszky Jenő, Grosics Gyula, Göröcs János, Détári Lajos és egy sor neves klasszis vonult fel.

A fehérvári Sóstói Stadionban rendezett helyosztókon a házigazda Puskás Akadémia 2-2-es döntetlen után tizenegyesekkel győzött a Milan ellen, így ötödik lett. A bronzmeccsen a Real a Fradit, a döntőben a Budapest Honvéd a Panathinaikoszt győzte le egyaránt 2-0-ra. Így 2010-ben újra magyar csapat nyerte a PUSKÁS?SUZUKI Kupát.

Az egyéni díjazottak versenyében a Panathiniakosz győzedelmeskedett: a legjobb kapus Georgios Kollias lett, a legjobb mezőnyjátékos pedig Spyridon Fourlanos. A gólkirályi címet a Budapest Honvéd játékosa, Kapacina Valér szerezte meg négy találattal. A 2010-es PUSKÁS?SUZUKI Kupa fődíját, a kupát Hisashi Takeuchi, a Magyar Suzuki Zrt. vezérigazgatója és Orbán Viktor, a Puskás Akadémia alapítója adta át a Budapest Honvéd csapatkapitányának, Csontos Ádámnak.

A PUSKÁS?SUZUKI KUPA hagyományos öregfiúk-tornáját a Puskás Akadémia nyerte, a második helyen a Suzuki csapata végzett, a bronzérmes pedig a Videoton lett, miután legyőzte az újságíró-válogatottat. A torna eseményeiről részletes beszámolók a PUSKÁS?SUZUKI KUPA honlapján olvashatók.