Fradi-bravúr a BL-ben

A Ferencváros 11:10-re nyert az eddig 100%-os spanyol Barceloneta ellen a férfi vízilabda BL csoportküzdelmeinek 2. buborék rendszerű tornája mai nyitónapján a Duna Arénában. Varga Zsolt együttese holnap 16:30-kor a grúz Dinamo Tbiliszi ellen ugrik medencébe az M4 Sport+ kamerái előtt.

A BL mérkőzései 2 csoportban zajlanak, 3-3 buboréktornán. A 3. kört áprilisban bonyolítják le, míg a nyolcas döntőre a tervek szerint június 3-5-én Hannoverben kerül sor. A végjátékba az A-csoportból – melynek mérkőzéseit most Rómában játsszák – az 1-4. helyezett, míg a Fradit felvonultató B-ből a házigazda Hannover mellett a legjobb három jut. Férfi BL B-csoport 2. tornán: FTC-Telekom Waterpolo – CN Barceloneta 11:10 (2:3, 3:3, 4:3, 2:1), a magyar csapatból Funtulisz és Zalánki 3-3, Jaksic és Sedlmayer 2-2, míg Fekete 1 gólt szerzett.

A két csapat az 1. buboréktornán nem találkozott egymással. A spanyolok akkor 100%-os mérleggel zártak, míg a magyar bajnok – amelyből hiányzott Varga Dénes és Vámos Márton – két győzelemmel és a Bresciától elszenvedett vereséggel fejezte be az 1. szakaszt.

A két kiváló gárda délutáni összecsapása látványos, szoros ütközetet hozott. A IV. negyedre 9:9-cel fordultak a csapatok, a spanyolok 10:9-re elhúztak, majd Zalánki Gergő bombájával egyenlítettek a zöld-fehérek, 2 perccel a vége előtt pedig Sedlmayer Tamás fórból szerzett góljával a mérkőzésen első alkalommal, de épp jókor szerzett vezetést Varga Zsolt együttese. A végén a spanyolok is megkapták a maguk emberelőnyét, de jól védekezett a Fradi és kiharcolta a győzelmet.

További eredmények: Waspo Hannover (német) – Dinamo Tbiliszi (georgiai) 10:3 (2:0, 2:0, 3:0, 3:3), Brescia (olasz) – Jadran Herceg Novi (montenegrói) 11:6 (4:1, 1:2, 2:0, 4:3). A tabellán: 1. Barceloneta 9 (51:30), 2. Ferencváros 9 (48:28), 3. Brescia 9 (42:30), 4. Hannover 3 (35:50), 5. Jadran 3 (28:44), 6. Tbiliszi 3 pont (28:50).