Elkezdődött a 3. harmad

Hazai döntetlennel sereghajtó maradt a DVTK: kétszer is vezetett, mégis 2:2-es döntetlent játszott a vendég Zsóryval a labdarúgó OTP Bank Liga 23. fordulójának péntek esti nyitómérkőzésén. A Mezőkövesd klubrekordját tovább javítva immáron tíz forduló óta veretlen, mely a leghosszabb aktív sorozat az élvonalban.

Három fontos pontot szerzett a Budafok: hazai pályán gól nélküli I. félidő után 2:0-ra legyőzte Kisvárdát tegnap délután, mellyel a ZTE veresége miatt a tizedikről a 9. helyre lépett előre. Augusztusban is nyertek otthon Kisvárda ellen, novemberben pedig gól nélküli döntetlent játszottak idegenben. Az előző fordulóban mindkét csapat kikapott ugyan, de hét közben mindketten negyeddöntőbe jutottak az MK-ban, így pozitív élménnyel várták az összecsapást.

Gazdag Dániel duplájával győzött a Honvéd Felcsúton. A kiesés elől menekülő kispestiek hátrányból fordítva 2:1-re legyőzték a 2. helyezett PAFC-ot tegnap délután. A felcsútiak sorrendben öt győztes meccs után vesztettek a bajnokságban. A kispesti Tujvel a 90+2. percben sárga lapot kapott.

Eseménydús, izgalmas meccsen döntetlen az örök-rangadón. A címvédő és listavezető FTC szünetben már két góllal vezetett, végül 2:2-es döntetlent játszott az MTK vendégeként tegnap este. A 78. percben becserélt ferencvárosi Mak a 81. percben 2:2-nél kihagyta a büntit. Minden sorozatot figyelembe véve ez volt a két csapat történetének 270. egymás elleni összecsapása, 109 ferencvárosi és 101 MTK-győzelem mellett a 60. döntetlen. A bajnokikon a 218. mérkőzésen az 50. döntetlen született 90 Fradi- és 78 MTK-siker után.

A kiesés ellen küzdő ÚFC hátrányból fordítva kétgólos győzelmet aratott Pakson vasárnap délután. A harmadik vendég gól a 90+3. percben esett. A mostani idényben a mezőny egyik legjobb hazai mérlegével rendelkező tolnai zöld-fehérek 2015 októbere óta nyeretlenek az észak-pesti lila-fehérek ellen.

Egerszegen szakította meg rossz sorozatát a Fehérvár: gól nélküli I. félidő után 2:0-ra nyert délután a 23. forduló zárómérkőzésén. A hazaiak a 64. perctől Tanasin 2. sárga lapos kiállítása miatt emberhátrányban játszottak. A fehérvári csapat hat nyeretlen meccs után tudta begyűjteni mindhárom pontját, amivel a 3. helyen 18-ra az éllovas Fradival és 3-ra a 2. helyezett PAFC-cal szemben csökkentette ponthátrányát.

A 23. forduló eredményei: DVTK-Zsóry 2:2 (1:1), BMTE-Kisvárda 2:0 (0:0), PAFC-Honvéd 1:2 (1:1), MTK-FTC 2:2 (0:2), Paks-ÚFC 1:3 (1:0), ZTE-Fehérvár 0:2 (0:0). A tabellán 1. FTC 54, 2. PAFC 39, 3. Fehérvár 36, 4. MTK 32, 5. Paks 32, 6-7. Zsóry, Kisvárda 31-31, 8. ÚFC 28, 9. BMTE 26, 10-11. ZTE, Honvéd 25-25, 12. DVSC 21 pont. Folytatás kedd-szerdán a 24. fordulóval. Ma a 22. fordulóval az NB III-ban is elkezdődött a tavasz, míg az NB II-ben négy hete pattog a labda.

Feczesin-duplával fordított a Vasas Debrecenben

A 2. helyen álló Vasas gól nélküli I. félidő után 2:1-re győzött az éllovas Debrecen otthonában ma este a labdarúgó NB II 26. fordulójának zárómérkőzésén. A Merkantil Bank Liga rangadóján a Nagyerdei Stadionban a hazaiak a II. félidő közepén vezetéshez jutottak, a hajrában azonban az angyalföldiek Feczesin Róbert két góljával fordítottak, mellyel 2 pontra megközelítették a DVSC-t. A tabellán 1. DVSC 54, 2. Vasas 52, Gyirmót 50, 4. PMSC 48, 5. Budaörs 41, 6. Haladás 40 pont. Folytatás szerdán a 27. fordulóval.