Fradi-siker Újpesten

Az MTK legyőzte és megelőzte a Kisvárdát: vendégként 1:0-s félidő után 2:0-ra nyert a labdarúgó OTP Bank Liga hétközi 19. fordulójának keddi nyitómérkőzésén.

A hazaiaknak idén ez volt a 4. bajnoki meccsük, és most kaptak ki először úgy, hogy előzőleg a 2. helyezett Fehérvárt legyőzték, az éllovas Ferencváros ellen pedig 1 pontot szereztek a fővárosban. Az MTK ugyanakkor egy-egy döntetlen és vereség után először nyert, melynek köszönhetően az ötödikről feljött a 3. helyre, éppen Kisvárda elé.

Pontot szerzett a Zsóry idegenben: a 2. helyen álló Fehérvár gól nélküli döntetlent játszott a vendég Mezőkövesddel a kedd esti mérkőzésén.

A Diósgyőrt legyőzve lépett dobogóra a Puskás Akadémia. A PAFC magabiztos, 2:0-s győzelmet aratott a sereghajtó vendég DVTK felett tegnap délután, ezzel a dobogó 3. fokára lépett.

A Honvéd emberelőnyben sem bírt a Pakssal. A házigazda gól nélküli félidő után 1:1-et játszott a Pakssal. A vendégek közel 30 percen keresztül emberhátrányban futballoztak tegnap délután.

FTC-siker a rangadón, kieső helyen az Újpest: a címvédő és éllovas Ferencváros 1:0-s félidő után magabiztos 4:0-ra nyert a Megyeri úton tegnap este. A vesztes házigazdák kieső helyre kerültek a tabellán.

Véget ért a Budafok nyeretlenségi sorozata: a BMTE a Promontor utcában 1:0-s félidő után 3:1-re legyőzte a Zalaegerszeget szerda este. Sikerének – és az Újpest vereségének – köszönhetően a házigazda elmozdult a kieső pozícióból. A Budafok ezt megelőzően legutóbb több mint három hónapja, október 25-én győzött a bajnokságban.

A 19. forduló eredményei: Kisvárda-MTK 0:2 (0:1), Fehérvár-Zsóry 0:0, PAFC-DVTK 2:0 (1:0), Bp. Honvéd-Paks 1:1 (0:0), BMTE-ZTE 3:1 (1:0), ÚFC-FTC 0:4 (0:1). A tabellán 1. FTC 46, 2. Fehérvár 33, 3. PAFC 30, 4. MTK 29, 5. Kisvárda 28, 6. Paks 26, 7. Zsóry 25, 8-9. ZTE és Bp. Honvéd 22-22, 10. BMTE 20, 11. ÚFC 19, 12. DVTK 14 pont. Folytatás hétvégén a 20. fordulóval.