Gólok hosszabbításban

Történelmi pontot szerzett a Kisvárda a Groupama Arénában. A címvédő és listavezető Ferencváros 1:1-re egyenlített tegnap délután. A ferencvárosi Haratin a 12. percben 0:0-nál büntetőt hibázott. A két csapatnak ez volt a 8. egymás elleni meccse az élvonalban és a Kisvárda először szerzett pontot.

A Honvéd szakította meg a Fehérvár hazai veretlenségi sorozatát, mert 2:1-re győzött a Sóstó Arénában tegnap este. A fehérvári együttes sorozatban 2. vereségét szenvedte el a bajnokságban és 2019 decembere óta először maradt alul hazai pályán. Hátrányuk ezzel 11 pontra nőtt a Fradi mögött. A kispestiek 2017 májusa óta – amikor 1:0-s sikerükkel megszerezték a bajnoki címet -, nem tudták legyőzni Fehérvárt. Azóta 4 döntetlen mellett hétszer – köztük egy MK-döntőben – szenvedtek vereséget.

A PAFC hosszabbításban szerzett góllal 1:0-ra nyert az MTK vendégeként a labdarúgó OTP Bank Liga 18. fordulójának tegnapi nyitómérkőzésén. A győztes gólt a 90+5. percben Géresi Krisztián, a felcsútiak új szerzeménye szerezte, aki így 3 pontot érő találattal debütált új csapatában. Mivel a hazaiak a 75. percben kihasználták az 5. cserelehetőségüket, majd a 80. percben Pintér Ádám csapatkapitányuk megsérült, emberhátrányban fejezték be a meccset.

Mezőkövesden is kikapott az Újpest: a borsodiak tegnap délután 1:0-s I. félidő után 3:2-re legyőzték lila-fehér vendégüket. A házigazda öt kör óta veretlen, hazai környezetben pedig sorozatban a 4. sikerét ünnepelhette, az észak-pesti csapat viszont 2. idei bajnokiján a 2. vereségét szenvedte el. A hazaiak történetük során először múlták felül az ÚFC-t pályaválasztóként. A Zsóry az előző 7 mezőkövesdi meccsen mindössze 2 döntetlent ért el.

Nyolcgólos döntetlen Zalaegerszegen. A ZTE ma délután fordulatos mérkőzésen 4:4-et játszott a vendég Pakssal. A vendégek egyenlítő gólja a 90+4. percben esett.

Döntetlen a kiesési rangadón. A sereghajtó DVTK hazai pályán 1:1-et játszott az előtte álló Budafokkal a mai kiesési rangadóján. Az újonc BMTE a 90+6. percben egyenlített.

Eredmények: MTK-PAFC 0:1 (0:0), Zsóry-ÚFC 3:2 (1:0), FTC-Kisvárda 1:1 (0:1), Fehérvár-Bp. Honvéd 1:2 (1:1), ZTE-Paks 4:4 (1:2),DVTK-BMTE 1:1 (1:0). A tabellán 1. FTC 43, 2. Fehérvár 32, 3. Kisvárda 28, 4. PAFC 27, 5. MTK 26, 6. Paks 25, 7. Zsóry 24, 8. ZTE 22, 9. Bp. Honvéd 21, 10. ÚFC 19, 11. BMTE 17, 12. DVTK 14 ponttal. Folytatás kedd-szerdán a 19. fordulóval.

Másfél hónap szünet után a 22. fordulóval a Merkantil Bank Ligában is megkezdődtek az idei küzdelmek. A tabellán 1. DVSC 51, 2. Vasas 42, 3-4. Budaörs és PMSC 40-40 ponttal. Az NB III-ban a folytatásra még 4 hetet várni kell, ők csak február 28-án indulnak a 22. fordulóval. A majd’ 3 hónapos téli szünet előtt Mikuláskor rúgtak utoljára labdába.

Skandinávok vb-döntője

A címvédő Dánia nyerte az egyiptomi terem-kézilabda vb-t Svédország, Spanyolország és Franciaország előtt. Az esti döntőben Dánia-Svédország 26:24 (13:13), a délutáni bronzmeccsen Spanyolország-Franciaország 35:29 (16:13), a pénteki elődöntőkben Svédország-Franciaország 32:26 (16:13) és Dánia-Spanyolország 35:33 (18:16) volt az eredmény. A szerdai negyeddöntőkről idekattintva olvashatunk.