Paksi siker Budafokon

A dobogós hely megtartása vagy megszerzése volt a tét tegnap délután Budafokon, ahol a Paks megszakította a BMTE győzelmi sorozatát. A dél-budaiak 1:0-ra és 2:1-re is vezettek, ám a dél-dunántúliak még a szünet előtt 3:2-re fordítottak az újonc ellen tegnap délután a labdarúgó OTP Bank Liga 9. fordulójában. A II félidőben gól már nem esett.

A Budafok három győzelem után kapott ki ismét a bajnokságban, a Paks viszont Bognár György vezetőedző irányításával továbbra is veretlen: egy döntetlen mellett negyedszer nyert. Ezzel feljöttek a dobogóra, a BMTE meg visszacsúszott a 4. helyre.

A 4. hely megszerzése volt a tét tegnap a Megyeri úton is a lila-fehéreknek, de 1150 néző előtt nem tudtak megbirkózni a feladattal. Az MTK négy góllal győzte le a tartalékos észak-pestieket, akik így lecsúsztak a 8. helyre, az MTK meg feljött az 6. helyre.

A Diósgyőr gól nélküli I. félidő után 1223 néző előtt 1:0-ra kikapott Kisvárdán tegnap este a 9. forduló zárómérkőzésén,.s így az utolsó helyen áll a tabellán. A várdaiak saját közönségük előtt először gyűjtötték be a 3 pontot ebben az idényben, a DVTK pedig harmadik idegenbeli meccsén a harmadik vereségét szenvedte el.

Szép gólokkal nyert a ZTE 789 néző előtt szombaton Felcsúton. A vendégek hátrányból fordítva, két szép lövéssel 1:1-es I. félidő után 2:1-re győztek. A felcsútiak sorozatban 4. vereségüket szenvedték el, míg a kék-fehérek három kudarcot követően gyűjtötték be ismét mindhárom pontot.

A koronavírus-járvány által megtizedelt Honvéd 1582 néző előtt gól nélküli I. félidő után 1:1-es döntetlent játszott Mezőkövesddel a Hungária körúton szombaton. Az immár öt kör óta nyeretlen Zsóry annak ellenére sem tudott győzni, hogy a kispestiek Tamás Krisztián kiállítása miatt a 18. perctől emberhátrányban fociztak.

Döntetlen a Fehérvár-FTC rangadón. A címvédő és éllovas dél-pestiek a Sóstó Arénában 7229 néző előtt 0:1-es I. félidő után 1:1-et játszottak a 2. Fehérvárral a szombat esti rangadóján. A két csapat között így maradt az egypontos különbség a tabellán, de a fővárosiak eggyel kevesebb mérkőzést játszottak.

A 9. forduló eredményei: PAFC-ZTE 1:2 (1:1), Honvéd-Zsóry 1:1 (0:0), Fehérvár-FTC 1:1 (0:1), BMTE-Paks 2:3 (2:3), ÚFC-MTK 0:4 (0:3), Kisvárda-DVTK 1:0 (0:0). A tabellán 1. FTC 17, 2. Fehérvár 16, 3. Paks 14, 4-5. BMTE, Kisvárda 13-13, 6. MTK 12, 7. ZTE 11, 8. ÚFC 10, 9-10. PAFC, Honvéd 9-9, 11. Zsóry 8, 12. DVTK 7. ponttal. A 8. forduló összefoglalója idekattintva olvasható.