Holnap bajnok lehet a Fradi

Pontot szerzett Fehérváron az Újpest. A kiesés elől menekülő ÚFC kétszer is hátrányból felállva 1479 néző előtt 2:2-t játszott a Sóstó Arénában tegnap, a labdarúgó OTP Bank Liga 29. fordulójának záró mérkőzésén. A 2. helyezett fehérváriak hátránya 4 fordulóval a vége előtt 11 pont a Fradival szemben.

A Kisvárda ellen is folytatta menetelését az FTC. A címvédő és listavezető Ferencváros 2123 néző előtt Mincza kapus 75. percbeli öngóljával 1:0-ra legyőzte a bennmaradásért küzdő Kisvárda csapatát szombat délután. A fővárosiak sorozatban 9. bajnokijukon maradtak veretlenek, pályaválasztóként pedig 52 meccs óta nem találtak legyőzőre. Ebben az időszakban a 41. sikerét aratta a csapat. Mivel a Fehérvár tegnap pontokat veszett, a zöld-fehérek holnap a kupagyőztes Bp. Honvéd vendégeként bebiztosíthatják fennállásuk 31. bajnoki címét.

Hosszabbításban szépített otthon a Mezőkövesd. A Bp. Honvéd 1100 néző előtt 2:1-re verte a 3. helyen álló Zsóry FC-t a 29. forduló pénteki nyitónapján. Gólszerzők: Dragóner a 94., illetve Ugrai a 10. és Gazdag a 38. percben. A kövesdiek ezzel immár öt bajnoki óta nyeretlenek, otthonukban ez volt sorozatban a 4. meccs, melyen nem tudtak diadalmaskodni. A Honvéd – amely a Magyar Kupa döntőjében szintén 2:1-re verte a Zsóryt – két nyeretlenül megvívott bajnoki után győzött ismét.

Hazai döntetlenjével kieső helyen maradt a Debrecen. A bennmaradásért küzdő DVSC váltott vezetéssel 1:1-s félidő után 2:2-t játszott 2850 néző előtt szombat este a vendég Puskás Akadémiával. Gólok: Adeniji a 6. és 63., illetve Knezevic a 33. és Van Nieff 57. percben. A hajdúságiak először szereztek pontot a múlt vasárnap kinevezett Kondás Elemér vezetőedzővel, de nyeretlenségi sorozatuk így is hat mérkőzésre nőtt.

Bobál Gergely triplája is kevés volt a kiesési rangadón. A ZTE 2644 néző előtt fordulatos csata után 1:1-s félidő után 3:3-as döntetlent játszott a Pakssal a szombati utolsó meccsen. Az immár hét meccs óta veretlen hazaiak mindhárom gólját Bobál Gergely szerezte a 33., az 50. és a 62. percben. A Paks, amely a 28. fordulóhoz hasonlóan ismét ismét tizenegyesből szépített, majd a hosszabbításban mentett pontot, sorozatban hatodszor vívott meg veretlenül egy találkozót. (Ha a Fradi nem veszít emiatt múlt szerdán 2 pontot, már most bajnok lenne!) A vendéggólokat Könyves a 12., Böde tizenegyesből a 79. és Balogh B. a 92. percben szerezte.

Kaposvári győzelem, elszalasztott diósgyőri esély: a DVTK idegenben 1:0-s félidő után 3:0-ra kikapott az NB I-ből már kiesett Kaposvártól a 29. forduló tegnapi első meccsén. Gólszerzők: Bévárdi a 7., Nagy R. 11-esből a 48. és Nagy J. a 89. percben A házigazdák négy meccset nyertek meg ebben az idényben, kettőt-kettőt a DVSC és a DVTK ellen. Vasárnapi sikerük előtt 12 találkozón nyeretlenek voltak, tíz vereség mellett két döntetlenjük volt, és az előző öt hazai összecsapásán nem szereztek gólt. A DVTK győzelmével kedvező helyzetbe kerülhetett volna a 3. helyért, így a nemzetközi porondra kijutásért zajló küzdelemben, de nem volt lendület és átütőerő a csapat játékában.

A 29. forduló eredményei Zsóry – Bp. Honvéd 1:2 (0:2), FTC – Kisvárda 1:0 (0:0), DVSC – PAFC 2:2 (1:1), ZTE – Paks 3:3 (1:1), Kaposvár – DVTK 3:0 (1:0), MOL Vidi – ÚFC 2:2 (1:0). A bajnokság állása: 1. FTC 67, 2. Fehérvár 56, 3. Zsóry 46, 4. PAFC 44, 5-6. DVTK és Honvéd 41-41, 7-8. ÚFC és ZTE 36-36, 9. Kisvárda 35, 10. Paks 34, 11. DVSC 32, 12. Kaposvár 14 pont. A 30. forduló kedd-szerdán lesz az M4 Sport és a Duna World kamerái előtt.