Kenyai siker félmaratonon

A férfiaknál a kenyai Laban Cheruiyot, a nőknél Kácser Zita nyerte délelőtt a 34. Wizz Air Budapest Félmaratont. A leggyorsabb magyar férfi Csere Gáspár volt, aki már másodszor védte meg bajnoki címét.

A debreceni hosszútávfutónő ötödször szerezte meg a táv aranyérmét. Az egyéni versenyre 9798-an neveztek, köztük több mint 2600 külföldi futó 84 országból érkezett. Mind pár napja megírtuk, a magyar résztvevők több mint 850 településről jöttek.

Több mint 1300 futó először próbálkozott a 21,1 kilométeres táv teljesítésével, köztük volt Nagy László tavasszal visszavonult válogatott kézilabdázó, aki 2 órán belüli célba-érést tervezve 1:59:48 idővel teljesítette a távot. Nagy Balázs színművész viszont már nem kezdő, 2017. október 15-én 42 évesen futotta le a 42 km-t a 32. SPAR Maratonon, s idén újra indul szeptember 29-én a 34. SPAR Maratonon. A mai budapesti és a jövő vasárnapi 6. Bridgestone Budaörs Félmaratont felkészülésnek szánja. Szeretne Berlinben is rajthoz állni, a prágai maratont viszont már lefutotta.

08 órától 20 percen át négy hullámban rajtolt a mezőny, s az első csoportot az esemény védnökei közül Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter és Révész Máriusz aktív Magyarországért felelős kormánybiztos indította, s utána rögvest a futók közé álltak. Testőrei kísérték a miniszter urat, aki tavalyi idejét 1 perccel javítva 1:30:39 idővel ért célba. Futott még több az ismert személy: Váczi Eszter jazz énekesnő, Nagy Marcell színész, operatőr, Cser Krisztián operaénekes, Gyöngyösi Levente zeneszerző, Hámori Máté karmester, Zacher Gábor toxikológus, Németh Balázs tv-műsorvezető és Staicu Simona ötszörös maratoni magyar bajnok futónő is.