Pesti kudarc az NB I-ben

Diósgyőrben is vesztett a HonvédA Honvéd Budapest pénteki craiovai 3:1-es veresége után tegnap este 1:1-es félidő után 2:1-re kapott ki Diósgyőrben az NB I nyitófordulójában úgy, hogy ellenfele 0:1-ről fordított. A Mol Fehérvár FC viszont kárpótolta magát a vaduzi 2:1-es kupabúcsúért, mert 3:2-es félidő után 4:2-re verte Sóstón a Kaposvárt.

Az FTC 1-2. fordulóbeli mérkőzéseit elhalasztották, mert a BL 3. selejtezőkörének augusztus 6-ai odavágóján a Dinamo Zagreb vendége lesz, míg a visszavágóra 13-án kerül sor az Üllői úton. A zöld-fehérek az 1. körben július 17-én 5:3-as összesítéssel a bolgár Ludogorecet, míg 30-án a 2. körben 4:2-es összesítéssel a máltai Vallettát búcsúztatták.

Az NB II-ben is megindult a pontvadászat, ám az Újpest szombati vereségéhez hasonlóan a pestiek itt se remekeltek. Eredmények:

Erődemonstráció Pesterzsébeten

Az NB III-ban is pályára léptek a csapatok, s jómagam az Erzsébeti SMTK mérkőzését tekintettem meg a Keleti-csoportban tegnap délután. A Liza az Ady Endre utcában 0:0-s félidő után 1:0-re verte az újonc Hatvant. A dél-pestiek célja jövőre az NB II-be jutás, s ehhez új öltözőt terveznek emeletén sajtó- és VIP-szobával, drogellenőrző helyiséggel. Új eredményjelzőt is vásárolnak, melyen az eredmény mellett az összeállítások, cserék, sárga- és piros lapok is megjeleníthetők. Ezekre még várni kell, a biztonság viszont már első osztályú. A soroksári Pro-Terminál nagy létszámú MLSZ-mellényes emberei a beléptetésnél személy- és csomagátvizsgálást végeznek, elkülönítik egymástól a pálya két oldalára a hazai és vendégszurkolókat, s a játékteret körbeállva, a szurkolókkal farkasszemet nézve igazi erődemonstrációt végeznek. Reméljük, a játéktudás is megüti majd a másodosztály színvonalát!