ZETApress

hírportál

Jövő héten bringaverseny

Június 27-e és július 2-a között rendezik meg hazánk legnagyobb kerékpárversenyét ? tudtuk meg a délelőtti sajtótájékoztatón, ahol bemutatták az UCI 2.2 kategóriájú nemzetközi verseny útvonalát, indulóit, érdekességeit. Az idei Tour távja felülmúlja a 2016-ost: 750+1 kilométer vár a mezőnyre.

Városliget Café & Restaurant Törley-termében Révész Máriusz kerékpározásért és aktív kikapcsolódásért felelős kormánybiztos; Eisenkrammer Károly, a Tour de Hongrie Szervezőbizottságának elnöke; Szilasi László versenyigazgató és Szalontay Sándor magyar csúcstartó sprinter, a Tour de Hongrie legutóbbi magyar sárga trikósa tájékoztatta a megjelenteket. A Tour de Hongrie egy több mint kilenc évtizedes múltra visszatekintő nemzetközi országúti kerékpárverseny, a legnagyobb magyar kerékpárverseny, az ország nemzeti körversenye. Az első Tour de Hongrie-t 1925-ben rendezték meg, az évek során háborúk, politikai rendszerek és más kihívások miatt hosszabb időszakokon át is szünetelt a verseny, az idei lesz a 38. kiírás.

A 2017-es Tour de Hongrie versenyére csaknem háromszoros túljelentkezés volt a csapatok részéről, végül a meghívott klubok közül várhatóan 20 áll majd rajthoz, lesz közöttük hat magyar együttes, egy válogatott, egy prokontinentális és 11 kontinentális csapat. A 2017-es Tour de Hongrie a Nemzetközi Kerékpáros Szövetség versenynaptárában szerepel, 2.2-es kategóriájú, az UCI Europe Tour-sorozatába tartozik, világranglista-pontokat szerezhetnek a legjobbak. Emellett több mint ötmillió forint összegű pénzdíjat is kiosztanak.

A 2017-es Tour de Hongrie versenyén hat magyar csapat ? Tipográfia-DeGaVi, a Kontent-DKSI, a Dr. Bátorfi-Agria KTK, az Epronex-Special Bikes Team, a Kőbánya Cycling Team és a válogatott mountain bike versenyzőkre épülő Cube-Csömör ? indul rutinos és feltörekvő fiatal kerékpárosokkal ? többek között a tavalyi sárga trikós Szalontay Sándorral ? soraikban. Rajtuk kívül a luxemburgi Team Differdange-Losch is indít két magyar bringást (Lovassy Krisztiánt és Rózsa Balázst), de érdemes lesz a Tusnád kék mezét is keresni: a csíkszeredai profi csapat soraiban székely bringások is tekernek!

A szakaszok egyéni eredményeinek díjazása mellett több külön-versenyt is értékelnek az országúti körversenyeken. Az összetett (valamennyi szakasz összeadott időeredményei alapján) legjobb egyéni versenyzője a sárga mezt viselheti, díjazzák az összetettben legjobb csapatot is. Ugyancsak az összetett időeredmények alapján talál gazdára a legjobb 23 évnél fiatalabb kerékpárosnak járó fehér mez, illetve a legjobban szereplő magyar versenyzőnek járó celeste-kék mez. A szakaszok során kijelölt gyorsasági részhajrákon, illetve a befutóknál megszerzett pontok alapján hirdetik ki a gyorsasági pontverseny legjobbját, aki a zöld mezt húzhatja fel. A szakaszokon kijelölt hegyi hajrákon gyűjtött pontok alapján a hegyi pontverseny legjobbja kapja a piros mezt.

A Magyar Körverseny június 27-én Szombathelyen rajtol, a 20 csapat, csaknem 30 ország 120 kerékpárosából álló nemzetközi mezőny a Keszthely, Zalaegerszeg, Velence, Siófok, Paks, Cegléd, Karcag, Miskolc, Jászberény útvonalon 751 kilométer megtéve érkezik el július 2-án a budapesti Hősök terére. A televízióban a versenyről minden nap élőben közvetít a DIGI Sport, az interneten pedig az Origo Sport, esténként pedig az M4 Sport sugároz 25 perces összefoglalót a nap eseményeiről.

A Magyar Kormány és a Tour szervezőinek közös célja, hogy a nemzeti körverseny néhány éven belül a régió legrangosabb versenyévé váljon, amelyet a kontinens televíziós sportcsatornái élőben közvetítenek. A cél eléréséhez vezető úton a kormánytól kapott támogatás mellett a szponzorok és a partnerek támogatására és segítségére is szükség van a hatnapos esemény megrendezéséhez. A prológ mellett öt szakasz vár a Magyar Körverseny résztvevőire.

Szóljon hozzá!