Kikaptunk a spanyoloktól

Takács Orsi szomorúVereséget szenvedtünk az elődöntőben, a bronzért játszhat női vízilabdacsapatunk. Női válogatottunk egy góllal kikapott a spanyoloktól a budapesti Vízilabda Európa-bajnokság csütörtök délutáni elődöntőjében. Miután az itáliai gárda döntetlent követő büntetőpárbajban alulmaradt a hollandokkal szemben a második elődöntőben, így ők lesznek a szombati ellenfeleink.

A 2012-es Londoni Nyári Olimpián negyedik, a legutóbbi vb-n és Eb-n bronzérmes magyaroknak a 2012-es ötkarikás tornán, és a 2013-as barcelonai vb-n is éppen a spanyolok állták útjukat az elődöntőben, már csak ezért is akadt törleszteni valója Merész András szövetségi kapitány együttesének. Sajnos a visszavágás most sem sikerült, az oroszok elleni keddi 4 gólos győzelmet nem tudtuk megismételni, 9:8-ra kikaptunk.

? A spanyolok a harmadik negyed elején elmentek hárommal, ami egy ilyen, kevés gólos mérkőzésen óriási előny. Ráadásul néhány emberelőnyben elképesztően rossz megoldásokat választottunk, és sajnos nem mint csapat dolgoztunk, hanem egyénileg próbáltuk megoldani a dolgokat ? nyilatkozta a találkozót követően Merész András az m1-en. ? Nem voltunk elég jók ahhoz, hogy ezt a meccset megnyerjük ? tette hozzá.

Csütörtöki női elődöntők: Spanyolország?Magyarország 9-8 (2-2, 3-3, 3-2, 1-1), Hollandia?Olaszország 12-11 (1-1, 4-4, 1-2, 2-1 ? büntetőkkel 4-3). Előttük az 5-6. helyéért: Oroszország?Görögország 7-5 (3-3, 3-1, 0-1, 1-0). Szombat délután 16:30-kor játsszuk a bronzmeccset, míg a spanyol?holland női döntő 18 órakor kezdődik. Férficsapatunk ma este 7-kor a horvátokat szerdán legyőző olaszokkal játszik a döntőbe jutásért.

Sztárparádé kell az olaszok ellen!

Faragó Tonó bizakodóBár szerdán a magyar férfi vízilabda válogatott tagjai csoportelsőként nem szerepeltek a programban, a Budapesten zajló Európa-bajnokság egyre növekvő hazai szurkolótábora mégsem maradt izgalmak nélkül. Elvégre nem volt mindegy, kivel kerül szembe Benedek Tibor együttese a péntek esti elődöntőben, amiről az olasz?horvát ütközet volt hivatott dönteni. Azt a meccset az olaszok 8:7-re megnyerték. A látottakról és a várható fejleményekről Faragó Tamást kérdezte Jocha Károly, a JochaPress.hu főszerkesztője.

? Hatalmas taktikai harc zajlott a medencében, amelynek során az volt az érzésem, hogy mindkét csapat elsősorban a vereségtől félt és annak elkerülését tartotta legfőbb szempontnak. A meccs megnyerése másodlagosnak tűnt. Ebben az alaphelyzetben jött a negyedik negyedben Giorgetti akcióból szerzett gólja. A 8-6-os részeredmény pedig egyben már a végeredményt is sejttette ? mondta el Faragó Tonó. Párbeszédük idekattintva folytatódik.