Bizalmatlan sportújságírók
Szöllősi György, a Magyar Sportújságírók Szövetségének elnöke 2026. július 05-én vasárnap 11 órára rendkívüli közgyűlést hívott össze az MSÚSZ székhelyére: Budapest, XII. Alkotás u. 44-be.
A rendkívüli közgyűlést azért kell összehívni, mert az Elnökség 59 tag aláírásával ellátott bizalmatlansági indítványt kapott, amelyet Dénes Tamás főtitkár május 14-én vett át Győri Ferenctől, Gergelics Józseftől és Palotai Barnabástól. A 800 főt megközelítő tagság számára a közgyűlést 60 napon belül kell összehívni, ott a tisztségviselők visszahívása titkos szavazással, a szavazásra jogosult jelenlévők 2/3-ának támogatásával lehetséges.
Mivel a vonatkozó jogszabályok és az Alapszabálya ismeretében valószínűsíthető, hogy a rendkívüli közgyűlés a fenti időpontban nem lesz határozatképes, azaz nincs jelen a tagság legalább 50%-a +1 fő (mintegy 400 ember), ezért a megismételt rendkívüli közgyűlésre változatlan napirenddel, 2026. július 08-án szerdán 11 órától kerül sor a lakiteleki Hungarikum Ligetben, ahová Budapestről a tagok oda-visszajutását autóbusszal segítik. A 2026. március 30-ai lakiteleki évi rendes közgyűlésről idekattintva olvashatunk.
