Visszavágni vágyunk!
Elsősorban az egy az egy elleni párharcok megnyerése lesz a holnap esti siker kulcsa a Viktoria Plzen elleni Európa-liga-meccsen a Fradi ír vezetőedzője szerint. Fotóink MTI/Hatházi Tamás és MTI/Bodnár Boglárka felvételei. A február 13-ei El-odavágóról idekattintva, a 20-ai El-visszavágóról emide kattintva olvashatunk.
A 45 éves Robbie Keane a találkozót megelőző koradélutáni sajtótájékoztatón elmondta, hogy bizonyos szempontból jobb a helyzetünk, mint volt februárban, amikor az Európa-liga nyolcad-döntőjébe kerülésért vívtunk oda-visszavágót a csehekkel, azóta viszont érkeztek új játékosok, akiknek a beépítése még mindig folyamatban van, ehhez viszont időre van szükség.
– Összességében viszont most erősebb a keretünk, mint februárban volt. A mostani ellenfelünk fizikális szempontból rendkívül felkészült, a játékosaik kiválóan érkeznek a lecsorgókra, a második labdákra, de ismerjük őket és kielemeztük a játékukat. Olyan edzőnek tartom magam, akinek a csapata játszani szereti a futballt, ehhez pedig az is kell, hogy mi irányítsuk a játékot. Ez lesz a célunk, de ebben a tekintetben kulcsfontosságú az egy az egy elleni párharcok megnyerése, elsősorban a pálya középső részén – fogalmazott mesterünk hozzátéve, hogy nem számít könnyű mérkőzésre, mert a Plzent kemény, szervezett, jó edzővel rendelkező csapatnak tartja.
A Fradi Európa-liga szereplésére vonatkozó távlati céljairól a magyar bajnok vezetőedzője elmondta, hogy mindig csak a következő meccsre figyel! – Nem tudok ennyire előre gondolkodni és nem is szeretnék. Ha a költségvetést nézzük, akkor minden ellenfelünk sokkal jobb helyzetben van, mint mi. De úgy gondolom, hogy nekünk van egy jó csapatunk, amely képes nagyszerűen játszani, ehhez holnap este a megfelelő egységességnek és csapatszellemnek kell megjelennie a pályán! – hangoztatta Robbie. A várható kezdőcsapatot firtató kérdésre nem válaszolt, annyit azonban elárult, hogy már majdnem 100%-ig biztos abban, hogy melyik 11 focistát fogja pályára küldeni az Üllői úton.
Dibusz Dénes, a magyar válogatott kapusa elmondta: hat év európai kupatapasztalattal a hátunk mögött valamivel nyugodtabban tudunk készülni egy Európa-liga főtáblás szereplésre, de akárcsak az első ilyen alkalommal, most is nagyobb a várakozás és felfokozottabb a hangulat. – Természetesen mindenki szeretne jó teljesítményt nyújtani, mert nagyon fontos lenne, hogy itthon jó játékkal és győzelemmel tudjuk indítani az alapszakaszt. Ez nagy lökést adna a csapatnak – vélekedett a 34 éves futballista. Szerinte mind nekik, mind pedig az ellenfélnek segítség, hogy néhány hónappal ezelőtt már találkoztak egymással, ugyanakkor mindkét csapatnál történtek azóta változások.
– Nálunk talán nagyobbak, hiszen akkor a vezetőedzőnk csak néhány hete volt velünk, és szinte minden csapatrész átalakult azóta, amelynek eredményeként más játékot tudunk játszani és más képet mutat a csapat – fogalmazott hozzátéve: a februári párharcban megszerzett tapasztalataikat most kell felhasználnunk annak érdekében, hogy holnap este a győzelemért lépjünk pályára cseh riválisunkkal szemben.
Pontokért jött a Plzen!
A Fradihoz hasonlóan a Viktoria Plzen is jó rajtban reménykedik az Európa-liga nyitányán. – Vannak változások mindkét csapatban, de persze az megkönnyíti valamelyest a felkészülést, hogy jó néhány ismerős játékos is lesz a riválisnál. Amiben mindenképpen más lesz a mostani összecsapás, hogy nem lesz visszavágó, azaz nincs javítási lehetőség, márpedig mindkét együttes biztosan ponttal, pontokkal akar kezdeni – jelentette ki Miroslav Koubek, a csehek vezetőedzője.
A 74 éves tréner kiemelte, minden tapasztalat hasznos az idegenbeli találkozók esetében, így az is, hogy jól ismerik a környezetet, de ettől még a Ferencváros ugyanolyan nehéz ellenfél lesz. A magyar bajnoknál hét hónap alatt végbement változások alapján még nehezebb meccsre számít, mint amilyen februárban a nyolcad-döntőbe jutásért rendezett párharc két felvonása volt, amikor is az Üllői úton 1:0-s, míg a csehországi visszavágón 3:0-s hazai siker született. Koubek nem kívánt távlati célt megfogalmazni az Európa-ligával kapcsolatban, mint mondta, már a főtáblára jutást is sikernek tartja. Csapata az előző idényben a Ferencváros kiejtése után a nyolcad-döntőben búcsúzott.
A játékosok részéről Matej Vydra azt mondta, ő személy szerint nem örült a Ferencvárosnak, mert túl friss az emlék a februári vereségről, ugyanakkor hozzátette, annál nemcsak jobb teljesítményt akarnak nyújtani, hanem jobb eredményt is szeretnének elérni! – Jó hangulatú meccs volt. Reméljük, csütörtökön is az lesz! – bizakodott a 33 éves támadó.
A FTC – Viktoria Plzen mérkőzés játékvezetője a holland Sander van der Eijk lesz, aki 21 órakor indítja a találkozót az Üllői úton. A meccset az internetes portálok mellett az M4 Sport, a Nemzeti Sportrádió és a Kossuth Rádió is élőben közvetíti.



