Felcsillant a remény!

Válogatottunk a 87. percben Bolla Bendegúz helyére becserélt Csoboth Kevin 101. percben szerzett góljával 1:0-ra verte Skóciát tegnap este a németországi foci-Eb A-csoport zárófordulójában Stuttgartban, ezzel a szerdai 2. veresége után a 3. helyen végezve megőrizte esélyét a nyolcad-döntőbe jutásra. Képernyőfotóink Egressy Rita felvételei.

S miért kellett a 10 perces hosszabbítás? Mert Varga Barna a 75. percben a skót kapussal ütközve súlyosan megsérült, hosszasan ápolták a pályán, majd kórházba szállították, ahol műteni fogják. Reméljük, nem szenvedett maradandó károsodást. – A becsület megvan! A legfontosabb, hogy Varga Barnabás mielőbb meggyógyuljon! Imádkozunk érte! Ez a Csapat soha nem adja fel! Ria-Ria-Hungária! – írta Vitályos Eszter kormányszóvivő közösségi oldalán.

A másik csoportmeccsen Svájc-Németország 1:1 (1:0), a tabellán 1. Németország (8:2) 7, 2. Svájc (5:3) 5, 3. Magyarország (2:5) 3, 4. Skócia (2:7) 1 pont. Az 1-2. helyezettek továbbjutottak, a csoport-harmadikok versenyében 1. D-Ausztria (3:2) 3, 2. E-Szlovákia (2:2) 3, 3. A-Magyarország (2:5) 3, 4. C-Szlovénia (2:2) 2, 5. B-Albánia (3:4) 1, 6. F-Csehország (2:3) 1 ponttal. Mivel a többi csoport zárófordulója hátravan, így a végső számolásra és az ellenfél megismerésére 26-án szerdáig várni kell. A nyolcad-döntőket június 29-e szombat és július 02-a között rendezik.