Előny a ETO-nál

Ma 15:45-kor kezdték a Simple Női Liga döntőjének első mérkőzését a Bihari úti Kocsis Sándor Sportközpontban. A címvédő FTC az áprilisban női Magyar Kupát nyert Győrt fogadta – tudtuk meg Takács Gábortól.

Telt ház várta a csapatokat, a vendégeket több tucat szurkoló kísérte el. Nagy küzdelmet hozott az I. félidő. Igazi helyzet egyik kapu előtt sem alakult ki. A II. játékrészben az ETO Győr kezdett jobban és az 50. percben McCarthy góljával megszerezte a győztes gólt.

Parázs hangulatban folytatódott a meccs, az 57. percben a győri White a kiállítás sorsára jutott. A Fradi nem tudott élni az emberelőnnyel, a vendégek jól szűrték meg a támadásokat. A 74. percben Csigi és a 90.-ben Papp is piros lapot kapott a Fradiban Molnár Réka bírónőtől. A végeredmény: FTC-Győr 0:1 (0:0). Az egyik csapat 2. győzelméig tartó párharc május 23-án csütörtökön 17:30-kor Győrött folytatódik.