Festői szerelmek
Kieselbach Tamás, Hajós András, Veiszer Alinda és Molnos Péter ma este 6-kor nyitja meg a Kieselbach Galéria és Aukciósházban a Festők, múzsák, szerelmek című kiállítást, mely november 27-én vasárnapig látogatható a belvárosi Szent István körút 5-ben ? tudtuk meg a délelőtti sajtóbejáráson. Fotóink Lantai József felvételei.
Picasso szeretőiről, a francia impresszionisták hölgytársaságáról vagy az 1920-as évek Párizsának körülrajongott múzsáiról, a világhírű festmények ihletőiről és főszereplőiről könyvek tucatjai születtek már. Az érzéki modellek, alkalmi szeretők és hűséges művészhitvesek joggal vonultak be a művészettörténet lapjaira, hiszen inspirálták, előre lendítették, sőt akár egy életen át támogatták egy-egy művész pályáját. A magyar festészet nagy múzsáiról, a háttérben álló művészfeleségekről vagy alkalmi szerelmekről azonban alig tudunk valamit.
Nyáry Krisztián népszerű könyvsorozatának legújabb, megjelenés előtt álló kötete, a Festői szerelmek most alkalmat teremt arra, hogy megismerjük a képeken feltűnő, a festő mögött álló, sokszor szerényen meghúzódó társakat, akik nélkül minden másként alakult volna. A Kieselbach Galéria ma este nyíló Festők, múzsák, szerelmek című kiállítása a bemutatott remekműveken keresztül nekik állít emléket, miközben szokatlan személyességgel idézi meg a XX. század nagy magyar festőinek művészetét és magánéletét. A magyar festészet nagy múzsáiról, a háttérben álló művészfeleségekről, szerelmekről mindeddig alig tudtunk valamit. A több mint 80 remekművet bemutató tárlat, Nyáry Krisztián kötete és a kiállítás katalógusa most alkalmat teremt arra, hogy megismerjük a képeken feltűnő, a festők mögött álló, sokszor szerényen meghúzódó társakat, múzsákat, szerelmeket, akik nélkül azonban minden másként volna?
Fotózzanak a látogatók!
A Festők, múzsák, szerelmek című kiállítással azt a gondolatot is meg szeretnénk jeleníteni, hogy a művészet akkor teljesíti be igazán a szerepét, ha a mindennapi élet szerves részévé, természetes közegévé válik. Legyen nyitott, mindenki számára hozzáférhető, s mint a kommunikáció egyik formája, az emberek közti kapcsolattartás eszköze is. Nem csupán a művész üzen a műalkotással, de erre a nézőnek is lehetősége van. Éppen ezért a kiállításunkon nemcsak hogy szabad fényképezni, hanem egyenesen ajánlott! Arra kérjük a látogatókat, hogy készítsenek fotót a tárlat képeiről akár úgy is, hogy ők is szerepelnek rajta, és töltsétek fel az a Facebook-ra #kieselbach és #festőiszerelmek hashtaggel! Fontos, hogy mindkét hashtaget használják! A Facebook-on húsz legtöbb like-ot kapó fotó készítőjét díjazzuk! A fődíj Weiler Péter kortárs képzőművész több százezer forintot érő alkotása lesz! Az Instagramra is várjuk a képeket #kieselbach és #festőiszerelmek hashtaggel! A tíz legtöbbek által kedvelt kép készítőit is értékes nyeremények várják! Kérjük, ne ugyanazt a fotót töltsék fel Instagram-ra és Facebook-ra! A játék november 25-én pénteken éjfélig tart! ? hangzott el a mai sajtótájékoztatón.