ZETApress

hírportál

2016 is a sikerek éve!

Innovatív produktumok a minőség égisze alatt. Összesen 60 cég 66 terméke vehette át délután a 19. Magyar Termék Nagydíj Pályázat kitüntetéseit, a tanúsított minőség útlevelét a Magyar Gazdaság Ünnepén, a Parlament Felsőházi Termében.

Az ünnepségen beszédet mondott és a kitüntetéseket átadta: Dr. Latorcai János, az Országgyűlés alelnöke, Potápi Árpád János a nemzetpolitikáért felelős államtitkár, Kara Ákos infokommunikációért és fogyasztóvédelemért felelős államtitkár, valamint Keszthelyi Nikoletta fogyasztóvédelemért felelős helyettes államtitkár. Idén a kulturális események, az innovatív szemlélet, a kreatív megoldások és a minőség volt a Pályázat fókuszában.

2016-ban 19. alkalommal hirdették ki a Magyar Termék Nagydíj Pályázat győzteseit, amely hazánk legrangosabb minősítő rendszerévé vált, bizonyítva, hogy a minőség hagyományt teremtett. A Magyar Termék Nagydíj Pályázat kitüntetettjei azon vállalkozások és személyek, akik tevékenysége vagy megvalósított produktuma magas hozzáadott értéket képvisel kereskedelmi és társadalmi tartalmában egyaránt, hozzájárulva egy erősebb gazdaság megvalósulásához. Ez az egyetlen nem szakma specifikus tanúsító elismerés, melyre a gazdaság egész területéről, önkéntes, nyilvános pályázat útján lehet jelentkezni. A hagyományokhoz híven, valamennyi határon túli és az anyaországi díjazott a Parlament Felsőházi Termében ünnepélyes keretek között vehette át a tanúsított minőség útlevelét ma délután.

? Ez az esztendő a pályázati rendszer életében a változások éve volt. A mai gazdasági szemlélethez igazodva új pályázati lehetőségek megnyitásával korszerűsítettük a pályázati rendszert, megőrizve és tovább erősítve annak értékeit. A másik fontos mérföldkő, hogy idén a külhoni vállalkozások első ízben mérettették meg magukat, nem kevesebb sikerrel, mint hazai vetélytársaik. 2016-tól olyan új témákban is indulhattak a cégek, ahol kiemelt fontossággal bírnak az energiahatékonyság, a helyi értékek megőrzését és fenntartását szolgáló tevékenységek, a különleges táplálkozási igényeket kielégítő élelmiszerek, a szabadidő kulturált eltöltését segítő szolgáltatások, vagy a kulturális rendezvények. A Kiírók Tanácsának ? a kormány programjával azonosulva ?, fontos törekvése volt a Kárpát-medencei térségek együttműködésének ösztönzése, a gazdasági és kulturális kapcsolatok erősítése, melyben a közös kreativitás és kvalitás jelenti a siker zálogát ? fogalmazott a kiírók nevében Kiss Károlyné, a Magyar Termék Nagydíj Pályázati iroda ügyvivő igazgatója.

A Magyar Termék Nagydíj Pályázatot idén 19. alkalommal írta ki és valósította meg az INDUSTORG-VÉDJEGYIRODA Minőségügyi Kft., a HIPAVILON Magyar Szellemi Tulajdon Ügynökség, a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság, a Poli-Farbe Vegyipari Kft, a ProfessionCert Mérnöki Szolgáltató Kft, a TERC Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. A pályázathoz szakmai támogatást nyújtott a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium, a Nemzetgazdasági Minisztérium, a Szellemi Tulajdon Nemzeti Hivatala és a Közbeszerzési Hatóság.

A meghirdetett 38 pályázati főcsoport 58%-ában hirdettek győzteseket. A díjazottak között megtalálható nemzetközi nagyvállalat és mikró-vállalkozás egyaránt. A Magyar Termék Nagydíj 19 éves működése során megítélt nagydíjak száma 609-re emelkedett. A Kiírók Tanácsa a bírált pályázatok 92%-át ítélte méltónak a Tanúsító Védjegy viselésére. A nyertesek 33%-a budapesti, 63%-a pedig vidéki székhellyel rendelkezik, az ország 16 megyéjéből. Az idei esztendőben díjazottjaink között 4% érkezett határainkon túlról. Az idei kitüntetettek 30%-ának más termékein, szolgáltatásain jelenleg is látható a Magyar Termék Nagydíj embléma. Tizenkilenc esztendő védjegyhasználóinak 96,5 %-a döntött úgy, hogy tovább kívánja használni a védjegyet. A legfrissebb statisztika azt mutatja, hogy, az étkezéshez kötődő pályázatok továbbra is a légnépesebb csoportot képviselik. Örömteli pozitív elmozdulás tapasztalható az építőipart képviselők táborában, hiszen új potenciálokat mutatták meg. A kozmetikai termékek témakörben benyújtott pályázatok száma és színvonala továbbra is stabil pályázói kört jelent. De további kiemelkedő pályázatok érkeztek az informatika, a járműgyártás, az orvosi eszközök, kulturális rendezvények és az elektromos alkatrészek területéről is.

? A korábbi legsikeresebb pályázati főcsoportok mellett előtérbe kerültek a kulturális termékek és szolgáltatások is, melyek némelyike ugyancsak képes lehet a határokat átlépve növelni Magyarország nemzetközi ismertségét, elismertségét. A határok átlépése a szó átvitt és hétköznapi jelentésében idén szintén megtörtént, mert a határon túli magyar vállalkozások is bekapcsolódhattak a megmérettetésbe, aminek eredményeként az idei évtől már néhány erdélyi vállalkozás termékén is látható lesz a védjegy ? mondta köszöntőjében Dr. Latorcai János. Az Országgyűlés alelnöke rendkívül fontosnak tartja a környezettudatosság, a megújuló energiaforrások irányába történő elmozdulást, az alternatív hatékony és innovatív megoldások kifejlesztését is. ? A hazai gazdaság növekedése mellett különösen figyelemreméltó a kiskereskedelmi forgalom immár több mint három éve tartó folyamatos bővülése, a kedvező adatok további javulásához pedig mi magunk is könnyen hozzájárulhatunk, ha az idén elismerésben részesített termékek és szolgáltatások kiválóságáról személyesen is meggyőződünk ? emelte ki a rendezvény fővédnökeként.

Köszöntötte a megjelenteket és tájékoztatást adott a Magyar Kormány Nemzetpolitikájáról, a magyar?magyar kapcsolatok erősítéséről Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára. Beszédében úgy nyilatkozott: fő feladatuknak tekintik, hogy a külhoni magyar nemzeti közösségek számbeli, szellemi, gazdasági és jogi gyarapodását konkrét programok kidolgozásával és működtetésével elősegítsék. ? Úgy hisszük, a kivándorlás csak úgy állítható meg, ha a magyarság anyagi biztonsága és jóléte a szülőföldön garantált, ezért fontos, hogy nőjön a Kárpát-medencében a magyar munkavállalók száma, nőjön a magyar munkavállalókat alkalmazó vállalkozások száma, és nőjön a magyarság kezében összpontosuló vagyon mértéke. E gondolat jegyében nyilvánítottuk 2016-ot a külhoni magyar fiatal vállalkozók évévé. Éppen ezért nagyon örülünk, hogy a Magyar Termék Nagydíj Pályázat vezetősége a külhoni magyarság számára is megnyitotta a versenyt, mert értékes, magas minőségű, innovatív termékeik, szolgáltatásaik érdemesek az elismerésre és a díjazásra. A pályázat által nyújtott lehetőség nagyban hozzájárul a Kárpát-medencei magyarság gazdasági megerősítéséhez ? tette hozzá.

? A gazdaság fejlesztése mellett kiemelt jelentősége van a fogyasztói bizalom növelésének is, mely nem valósulhat meg jogkövető, fogyasztóközpontú vállalkozások nélkül. Mind a Magyar Termék Nagydíj Pályázat egyik szakmai támogatója, a Nemzeti Fejlesztési Minisztérium, mind a Fogyasztóvédelemért Felelős Helyettes Államtitkárság és a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóság kiemelten fontosnak tartja a vállalkozások, a gazdaság szereplőinek fogyasztóbarát, magas minőségű, jogkövető tevékenységének támogatását. Bátran jelenthetjük ki, hogy a Magyar Termék Nagydíj évről-évre eléri célját, és a gazdaság fejlesztése mellett segít a fogyasztói bizalom, így a fogyasztóvédelem hatékonyságának növelésében is ? összegezte Kara Ákos infokommunikációért és fogyasztóvédelemért felelős államtitkár.

A Magyar Termék Nagydíj Pályázat kitüntetettjei azon vállalkozások és személyek, akik tevékenysége vagy megvalósított terméke magas hozzáadott értéket képvisel kereskedelmi és társadalmi tartalmában egyaránt, hozzájárulva egy erősebb gazdaság megvalósulásához. A védjegy használati jogát független szakértői testület javaslata alapján a Magyar Termék Nagydíj Pályázat Kiírói Tanácsa ítéli oda, melyet magyar és angol nyelvű Díszoklevél tanúsít és a Hollóházán működő Magyar Porcelánmanufaktúra Kft. alkotógárdája által készített egyedi iparművészeti trófea jelképez. A kitüntetéseket Dr. Latorcai János, az Országgyűlés alelnöke, Potápi Árpád János a nemzetpolitikáért felelős államtitkár, Kara Ákos infokommunikációért és fogyasztóvédelemért felelős államtitkár, valamint Keszthelyi Nikoletta fogyasztóvédelemért felelős helyettes államtitkár adta át.

Az esemény során a Kiírók Tanácsának tagjai által külön elismerésekben is részesültek kiemelkedő pályázatok. A Magyar Termék Nagydíj Pályázat Gazdaságért Nívódíjat a Hajnal Húskombinát Kft., a Magyar Termék Nagydíj Pályázati Rendszer Életmű Díjat Molnár Miklós Konrád, a TERC Kereskedelmi és Szolgáltató Kft. ügyvezető igazgatója, a Magyar Termék Nagydíj Klímabarát Termék Nívódíjat az Energosys Energiahatékonysági, Fejlesztési és Finanszírozási Zrt. kapta. A Magyar Termék Nagydíj Pályázat Innovációért Nívódíjat a MÁV ? START Vasúti Személyszállító Zrt., a Magyar Termék Nagydíj Pályázat Informatikai Nívódíjat pedig a Balázs-Diák Kft. vehette át. A Magyar Termék Nagydíj Pályázat Sajtókövete Nívódíjjal az MTVA M1 aktuális csatorna alkotó gárdáját és a Pannon Lapok Társasága Kiadói Kft. alkotó gárdáját ismerték el. A Magyar Termék Nagydíj Pályázat Kárpát-medencéért Nívódíj elismerést dr. Naszvadi György a Pallas Athéné Domus Concordiae Alapítvány kuratóriumának elnöke és Mága Zoltán Prima Primissima díjas hegedűművész, a Kincses Kolozsvár Egyesület, a Pro Cultura Subcarpathica kárpátaljai civil szervezet, valamint a Vajdasági Magyar Diákszövetség érdemelte ki.

A Kiírók Tanácsa egyetértett abban, hogy 2016-ban is megvalósult a Magyar Termék Nagydíj Pályázati Rendszer célja; elismerést nyert a kimagasló áruk és szolgáltatások magas minőségi színvonala. A rendszer továbbra is hozzá kíván járulni a pályázaton minősítést szerzett termékek gyártóinak piaci munkájához és export-tevékenységük fejlesztéséhez, valamint segítséget nyújt a fogyasztók minőségtudatos választásához. Kiemelten támogatja a magas hozzáadott értékű, tudásalapú termékek megjelenését, szellemitulajdon-intenzív iparágakban tevékenykedő vállalkozások érvényesülését.

A Magyar Termék Nagydíj Tanúsító Védjegy együttesen magas hozzáadott értéket hordoz kereskedelmi és társadalmi tartalmában egyaránt, hozzájárul a gazdasági növekedés stratégiájához, egyben a tanúsított minőség európai útlevelévé is vált. A 19 esztendő alatt végzett következetes munkával elért sikerek bizonyítják, hogy a minőség hagyományt teremtett! A Magyar Termék Nagydíj Tanúsító Védjegyek odaítélése méltán bizonyítja viselőjük számára a pozitív megkülönböztetést, szimbolizálja a magyar gazdaság talpra állását, továbbá népszerűsíti Magyarország legfontosabb kincsét, a szürkeállomány teljesítményét. További tájékoztatás a Magyar Termék Nagydíj Pályázati Rendszerről idekattintva olvasható.

Szóljon hozzá!