Újbudára került a kupa

Pozsgai Tamás a SzuperkupávalA MAC Újbuda jégkorongozói 3:2 (2:1, 0:0, 1:1) arányban verték a a Fehérvár AV 19-et a Roland Divatház Szuperkupa mérkőzésen tegnap este telt-ház, 2200 néző előtt az újbudai Tüskecsarnokban.

A fehérváriak 2007 óta az osztrák ligában, az EBEL-ben szerepelnek, és azóta csak elvétve mérkőztek meg magyar csapatokkal, míg a 2017/18-as magyar bajnok MAC Újbuda ? mint csütörtökön megírtuk ? az egy hét múlva rajtoló idényben a szlovák Extraligában szerepel a DVTK Jegesmedvékkel együtt. Ezt megelőzően négy éve rendeztek jégkorongos Szuperkupát Magyarországon, akkor a fehérváriak diadalmaskodtak.

Tegnap 15:40-től az újonc Hokiklub Budapest saját közönsége előtt kikapott az osztrák Vienna Capitals együttesétől a 2018/19-es idénynyitó mérkőzésen az újbudai Tüskecsarnokban. A szezon és a hazaiak történetének első ERSTE Liga-gólját Egyed Márk szerezte, ám a bécsiek a záró harmadban a maguk javára fordították az összecsapást. Hokiklub Budapest ? EV Vienna Capitals II 3:5 (1:1, 1:1, 1:3).

18 órától a Ferencváros szétlövéssel legyőzte a vendég Debrecent a pesterzsébeti Jégcsarnokban. FTC-Telekom ? DEAC 3:2 (0:1, 1:1, 1:0, 0:0, 1:0). A Fradi nem sokat pihenhet: ma 20 órától a Megyeri úti Jégcsarnokban az Újpest vendége lesz.