Aranyos főiskolások

Tizenegy magyar érem lett az egyetemi és főiskolai vb-n. Egy arany-, 6 ezüst- és 4 bronzérmet nyert a magyar csapat a poznani egyetemi és főiskolai világbajnokságon ? tudtuk meg sajtósaiktól.

A felnőtt vb után egy héttel rendezték Poznanban a kajak-kenusok egyetemi és főiskolai világbajnokságát. A magyar válogatott minden szakágban szerzett érmet, érdekes, hogy ezúttal a legjobb eredményt ? egy aranyat ? a férfi kajakosok szállították.

A Sík Márton, Boros Gergely, Gyertyános Gergely, Karsai Gergely összeállítású férfi négyes tudott győzni 200 méteren, és Boros Gergely, Sík Mártonnal párban még egy ezüstöt is nyert K?2 200-on. A kenusok öt ezüstöt is begyűjtöttek, Nagy Péter, Széles Gábor, Sáfrán Mátyás és Sáfrán Mihály is többször felállhatott a dobogóra.

A női kajakosok ezúttal egy bronzérmet nyertek, egészen pontosan a Szabó Petra, Tóth Dzsenifer duó a sprinttávon. ? Nagyon örültünk, hogy végül összejött az aranyérem, a sok ezüst és bronz után vágytunk már rá ? kezdte az értékelést, Mórocz István, a csapat egyik edzője.

A legtöbb számban két-három menő kint maradt a felnőtt világbajnokság legjobbjai közül, így nyerni nehéz volt, de a dobogó közelébe kerülni nem volt lehetetlen. A kenusok szinte mindenhol ezüstöt nyertek, több számban a vb-érmes románok előzték meg őket. Azt mondták a fiúk egyébként, hogy a négyesek jól mentek.

A nőknél egy érmet gyűjtöttünk. Janics Natasáék ugye nem voltak kint, és a német sztárok sem, viszont rengeteg szlovák, cseh és belorusz menő Poznanban maradt, így a mi csapatunknak a negyedik, hatodik hely volt inkább a reális. A férfi kajakosok hozták az aranyat, és a Boros, Sík páros is szenzációsan ment 200-on. ? Egy arany, 6 ezüst, 4 bronz a végső mérleg, ezzel egyáltalán nem lehetünk csalódottak. Az időjárás egyébként borzalmas volt, és a poznani pálya is hozta a szokott formáját a hullámokkal ? mesélte Mórocz István.

Egyetemi és Főiskolai VB 2010, poznani magyar eredmények

Női kajak: K?1 500 m Vad Ninetta 7. hely, K?1 200 m Vad Ninetta 6. hely, K?2 500 m Szabó Petra?Tóth Dzsenifer 4. hely, K?2 200 m Szabó Petra?Tóth Dzsenifer 3. hely, K?4 500 m Szakolczay Fédra?Vad Ninetta?Szabó Petra?Tóth Dzsenifer 4. hely, K?4 200 m Szilvásy Nóra?Szabó Petra?Tóth Dzsenifer?Vad Ninetta.

Férfi kajak: K?1 200 m Gyertyános Gergely 7. hely, K?1 500 m Kerék László, K?1 1000 m Slezsák István 6. hely, K?2 200 m Sík Márton?Boros Gergely 2. hely, K?2 500 m Hufnágel Tibor?Schenk Áron 4. hely, K?2 1000 m Hufnágel Tibor?Schenk Áron 3. hely, K?4 200 m Sík Márton?Boros Gergely?Gyertyános Gergely?Karsai Gergely 1. hely, K?4 500 m Czina Zoltá?Slezsák István?Németh Balázs?Hufnágel Tibor 6. hely, K?4 1000 m Schenk Áron?Gere Bálint?Pintér Márk?Szálé Patrik 3. hely.

Kenu: C?1 200 m Nagy Péter 3. hely, C?1 500 m Sáfrán Mihály 5. hely, C?1 1000 m Sáfrán Mátyás 4. hely, C?2 200 m Nagy Péter?Széles Gábor 2. hely, C?2 500 m Nagy Péter?Széles Gábor 2. hely, C?2 1000 m Sáfrán Mátyás?Sáfrán Mihály 2. hely, C?4 200 m Nagy Péter?Széles Gábor?Sáfrán Mátyás?Sáfrán Mihály 4. hely, C?4 500 m Nagy Péter?Széles Gábor?Sáfrán Mátyás?Sáfrán Mihály 2. hely, C?4 1000 m Nagy Péter?Széles Gábor?Sáfrán Mátyás?Sáfrán Mihály 2. hely. További információk idekattintva olvashatók.