Szépítettünk az Eb-n

Döntetlent játszottunk a világbajnok franciákkal tegnap délután a foci Eb F-csoport 2. fordulójában: Fiola Attila 45+2. percbeli találatával 1:0-ra vezettünk a szünetben, melyet Antoine Griezmann a 66. percben kiegyenlített a Népstadionban.

Marco Rossi szövetségi kapitány együttese keddi vereségét követően első pontját szerezte a kontinenstornán, így maradt némi esélyünk a továbbjutás kiharcolására.

A franciáknak ez volt a 18. veretlenül megvívott tétmérkőzésük, mérlegük ezeken 14 győzelem mellett 4 döntetlen, és minden versenysorozatot figyelembe véve 528 perc után kaptak újra gólt.

Fiola a legutóbbi négy válogatott fellépésén immár másodszor talált be, miközben előtte 33 meccsen eredménytelen volt. A két együttesnek ez volt a 23. egymás elleni összecsapása, 12 magyar és 8 francia siker mellett a tegnapi volt a 3. döntetlen. Münchenben este az F-csoport másik mérkőzésén a németek 2:1-es félidő után 4:2-re verték a portugálokat.

Az Eb 2. csoportkör további eredményei:

Június 16-a szerda
15:00 B-Szentpétervár: Finnország-Oroszország 0:1 (0:1)
18:00 A-Baki: Törökország-Wales 0:2 (0:1)
21:00 A-Róma: Olaszország-Svájc 3:0 (1:0)

Június 17-e csütörtök
15:00 C-Bukarest: Ukrajna-Észak-Macedónia 2:1 (2:0)
18:00 B-Koppenhága: Dánia-Belgium 1:2 (1:0)
21:00 C-Amszterdam: Hollandia-Ausztria 2:0 (1:0)

Június 18-a péntek
15:00 E-Szentpétervár: Svédország-Szlovákia 1:0 (0:0)
18:00 D-Glasgow: Horvátország-Csehország 1:1 (0:1)
21:00 D-London: Anglia-Skócia 0:0

Június 19-e szombat
21:00 E-Sevilla: Spanyolország-Lengyelország 1:1 (1:0)

A csoportkört záró 3. fordulóban a magyarok 23-án szerdán 21 órakor a németekkel játszanak Münchenben, míg a franciák ugyanakkor csapnak össze a portugálokkal a Népstadionban. A csoporton belüli meccseket a zárófordulóban egyszerre rendezik. Ma 18 órakor az A-, holnap 18 és 21 órakor a B- és C-, kedden 21 órakor a D-, majd szerdán 18 és 21 órakor az E- és F-csoportban fejeződnek be a küzdelmek. A 2. csoportkör után:

A-csoport: 1. Olaszország (6:0) 6, 2. Wales (3:1) 4, 3. Svájc (1:4) 1, 4. Törökország (0:5) 0 pont;
B-csoport: 1. Belgium (5:1) 6, 2. Oroszország (1:3) 3, 3. Finnország (1:1) 3, 4. Dánia (1:3) 0 pont;
C-csoport: 1. Hollandia (5:2) 6, 2. Ukrajna (4:4) 3, 3. Ausztria (3:3) 3, 4. Észak-Macedónia (2:5) 0 pont;
D-csoport: 1. Csehország (3:1) 4, 2. Anglia (1:0) 4, 3. Horvátország (1:2) 1, 4. Skócia (0:2) 1 pont;
E-csoport: 1. Svédország (1:0) 4, 2. Szlovákia (2:2) 3, 3. Spanyolország (1:1) 2, 4. Lengyelország (2:3) 1 pont;
F-csoport: 1. Franciaország (2:1) 4, 2. Németország (4:3) 3, 3. Portugália (5:4) 3, 4. Magyarország (1:4) 1 pont.