ZETApress

hírportál

Esztergom élvonalban

A MOL támogatja az esztergomi kézilabdát: szerződést kötöttek az Esztergomi Kézilabda Clubbal, így a női NB I-be frissen bejutott egyesület az idényben MOL Esztergom néven szerepel. Fotóink Egressy Rita felvételei.

Pantl Péter, a MOL-csoport kommunikációs igazgatója a mezbemutatóval egybekötött sajtóreggelin az újbudai MOL Campus 29. emeleti Panoráma-teraszán bejelentette: a cég névadó szponzora lesz az esztergomi kézicsapatnak. – Ikonikus csapatot fogunk együtt építeni, amely hosszú távon meg fogja határozni a női NB I-es mezőnyt. Elek Gábor tökéletes választás volt, vezetésével olyan szakmai munka kezdődött el, amelynek látszanak az eredményei – fejtette ki megemlítve, hogy nemcsak Magyarországon, hanem a régióban is az egyik legnépszerűbb sportág a kézilabda, mely a foci utáni második. A MOL több mint 15 éves múltra tekint vissza a sportágban, támogatja a magyar szövetséget, a válogatottat, klubcsapatokat, a férfi Bajnokok Ligáját és a környező országokban is jelen van a sportágban.

Szponzorálta a MOL a 2022-es férfi Európa-bajnokságot – amelynek társházigazdája volt Magyarország – és az idei, részben ugyancsak magyarországi női kontinensviadalnak is az egyik kiemelt támogatója lesz a MOL.- Furcsa volt eddig, hogy nem volt női kézilabdacsapatunk, de már ez is megvan – tette hozzá. A Tatabánya férfi csapatának támogatásánál fontos szempont volt, hogy a jövőben akár a válogatottban is szerephez jutó magyar játékosok szerepelnek benne. – Jártam esztergomi meccseken az elmúlt szezonban, láttam a pályán az akaratot, a tehetséget és a küzdeni tudást, ami fontos lesz a jövőben. A bajnokságokban bemutatott ugrások pozitív előjelek – utalt arra az egykori kosárlabdázó, hogy az Esztergom eredetileg az NB II-ben szerepelt volna az elmúlt idényben, de mivel a Siófok KC nem kapott licencet az élvonalba és visszasorolták a harmadosztályba, a NEKA maradt az NB I-ben, az Elek-csapat pedig az NB I/B-be került, ahonnan a 2. helyen jutott fel az élvonalba.

A MOL által támogatott magyar klubcsapatokban közös, hogy olyan értéket képviselnek, amelyre az egész ország büszke lehet. Ezzel a megállapodással az Esztergomi Kézilabda Club bekerült a cég elit istállójába, a MOL csapatba, amelynek tagja többek között a MOL Tatabánya Kézilabda Club, az Újpest FC, a Szegedi Vízilabda SE, valamint az OSC Waterpolo is. Egyéni támogatottjai közül Siklósi Gergely párbajtőröző és Milák Kristóf úszó olimpiai aranyérmet hozott haza Párizsból, Fucsovics Márton teniszező pedig Rafael Nadallal vívott emlékezetes mérkőzést az idei ötkarikás játékokon. Kérdésemre Péter elmondta, hogy a Magyar Kosárlabda Szövetség elnökségi tagjaként maga is személyesen drukkolt Párizsban a magyaroknak.

Ligeti András, az Esztergomi Kézilabda Club ügyvezető igazgatója elmondta: amikor egy klub szerződteti Elek Gábort és Szucsánszki Zitát, nem mondhatja azt, hogy nem vár szakmai sikereket. – Az viszont, hogy ez ilyen gyorsan érkezett, nekünk is újdonság volt. Az pedig, hogy Magyarország legnagyobb cége áll a klubunk mellé, óriási lehetőség, amellyel élnünk kell, másrészt hatalmas felelősség is! – szögezte le. – Ötszáz fős csarnokot adtunk át, ez nagy adóssága volt a városnak nemcsak a kézilabda, hanem a tömegsport felé is. A lelátót 634 fősre tudtuk felduzzasztani, dolgozunk azon, hogy ezt még tovább tudjuk növelni – árulta el utalva arra, hogy a városnak másodszor lesz csapata a női kézilabda élvonalában: az Esztergomi KSE 2001-től három és fél idényt töltött az NB I-ben, majd 2005 februárjában visszalépett.

Ligeti azt is elmondta, hogy gimnazistaként járt ki annak a csapatnak a meccseire a Dobó Katalin Gimnáziumba, és az ott megélt hangulatot, szellemiséget szeretnék tovább vinni a mai kornak megfelelően lépésről lépésre, sosem kapkodva, lépésről lépésre. – Azzal lennék elégedett, ha a szurkolók minden meccsen megtöltenék a Suzuki Arénát, jól éreznék magukat, a csapat szívvel-lélekkel játszva ki tudná őket szolgálni és bennmaradnánk az NB I-ben – emelte ki.

Elek Gábor vezetőedző felidézte: Laurencz László vezetésével volt bajnoki 5. helyezett a régi esztergomi együttes, nekik is nagy vágyuk, hogy ezt idővel elérjék. Ezt azonban nem rohamléptekkel, kapkodva akarják elérni, hanem tudatos építkezéssel haladnak előre. – Nem mindig szerencsés lépcsőfokokat kihagyni az építkezésben, a világ sportjában, főleg a futballban láttunk már példákat erre, nem is ezt az utat szeretnénk követni. Úgy sikerült ezt a csapatot megerősítenünk, hogy jó eséllyel bent tudunk maradni az I. osztályban. Hogy magunk között miről álmodozunk, az maradjon a mi titkunk! – fejtette ki az elmúlt évi szakmai igazgató, aki idén meg már vezetőedzőként irányítja a klubot.

Elek Gyula és Rothermel Anna válogatott kézilabdázók fia elárulta, hogy élvezi az itt töltött időt, megköszönte, hogy a MOL fantáziát látott bennük, és megígérte, hogy igyekeznek meghálálni a támogatást. – A legbüszkébb arra vagyok, ahogy még a Ferencvárosnál sem volt olyan évünk, amikor az átigazolások ennyire hatékonyan működtek, nagyon kevés játékos mondott nemet – árulta el biztatva mindenkit arra, hogy nézze meg a várost és látogasson ki a mérkőzésükre! A MOL Esztergom szeptember 07-én szombaton az esztergomi Suzuki Arénában mutatkozik be a Kisvárda ellen. November 02-án szombaton lép pályára a BL-címvédő Győr otthonában, majd november 05-én kedden Elek Gábor 54. születésnapján fogadja az ünnepelt az egykori klubját: az elmúlt szezonban bajnok és kupagyőztes Fradit.

Szucsánszki Zita 18 éves korában lett Fradista, 18 éven át segítette a zöld-fehéreket. Volt edzője hívására tavaly igazolt Esztergomba, ahol játékosként és erőnléti edzőként is segíti a csapatot. Sok mindent kell még tanulnia, de nagyon élvezi ezt a folyamatot. – Úgy érzem, hogy jó úton járunk! – szögezte le Zita.

Kisfaludy Anett 5 győri és 10 érdi év után 4 évet töltött a Fradiban, s idén az egykori edzője személye volt a döntő az esztergomi szerződésénél, mert megtetszett neki a felvázolt jövőkép. Nehéz úgy összerakni úgy egy csapatot, hogy rengeteg az új játékos, de kemény munkával dolgoztak ezen. – Mindenki azon van, hogy minél többet és minél gyorsabban fejlődjön, mindenki nagyon odarakja magát! – hangsúlyozta a 34 éves csapatkapitány.

Szóljon hozzá!