Rosberg nyert Mecivel

Nico RosbergNico Rosberg, a Mercedes német pilótája nyerte a Formula?1-es világbajnoki sorozat vasárnapi szezonnyitó Ausztrál Nagydíját. A 28 éves versenyzőnek ez volt pályafutása negyedik futamgyőzelme. A 2. helyen a hazai közönség előtt szereplő Daniel Ricciardo, a Red Bull pilótája, a 3-on pedig Kevin Magnussen, a McLaren dán újonca végzett.

A szombati időmérő edzést Lewis Hamilton, a Mercedes brit pilótája nyerte, így ő indulhatott az élről a mai futamon. A 2008-ban világbajnok versenyző pályafutása 32. pole pozícióját szerezte meg F1-es karrierjének 130. versenyhétvégéjén. A mai idénynyitón a szombati időmérő alapján foglalták el a versenyzők a rajtrácsot ? láttuk reggel az m1-en.

1. sor:
44. Lewis Hamilton (brit, Mercedes AMG Petronas)
3. Daniel Ricciardo (ausztrál, Red Bull Racing Renault)

2. sor:
6. Nico Rosberg (német, Mercedes AMG Petronas)
20. Kevin Magnussen (dán, McLaren Mercedes)

3. sor:
14. Fernando Alonso (spanyol, Scuderia Ferrari)
25. Jean-Eric Vergne (francia, Scuderia Toro Rosso Renault)

4. sor:
27. Nico Hülkenberg (német, Sahara Force India Mercedes)
26. Danyiil Kvjat (orosz, Scuderia Toro Rosso Renault)

5. sor:
19. Felipe Massa (brazil, Williams Mercedes)
77. Valtteri Bottas (finn, Williams Mercedes)

6. sor:
22. Jenson Button (brit, McLaren Mercedes)
7. Kimi Räikkönen (finn, Scuderia Ferrari)

7. sor:
1. Sebastian Vettel (német, Red Bull Racing Renault)
99. Adrian Sutil (német, Sauber Ferrari)

8. sor:
10. Kobajasi Kamui (japán, Caterham Renault)
11. Sergio Pérez (mexikói, Sahara Force India Mercedes)

9. sor:
4. Max Chilton (brit, Marussia Ferrari)
17. Jules Bianchi (francia, Marussia Ferrari)

10. sor:
21. Esteban Gutierrez (mexikói, Sauber Ferrari)
9. Marcus Ericsson (svéd, Caterham Renault)

11. sor:
8. Romain Grosjean (francia, Lotus)
13. Pastor Maldonado (venezuelai, Lotus)

A V6-os, 1,6 literes turbómotorok bemutatkozó versenyén öten álltak ki műszaki probléma miatt, köztük a címvédő, négyszeres világbajnok német Sebastian Vettel (Red Bull), valamint a pole pozícióból startoló brit Lewis Hamilton (Mercedes). A rajtot meg kellett ismételni, mert a francia Jules Bianchi (Marussia) autója nem indult el. A negyedik körben műszaki okok miatt Hamilton, az ötödikben hasonló problémák eredményeként Vettel adta fel a versenyt. Az 57 körös, 307,574 km-es verseny után az ausztrál Ricciardo csak pár óráig örülhetett a dobogós helynek, mivel műszaki szabálytalanság miatt a bírák kizárták, így a többiek egy-egy hellyel előbbre kerültek. A végeredmény és az egyéni világbajnoki pontverseny állása:

9. Danyiil Kvjat (orosz, Toro Rosso) 1:03.5 p h. 2 pont
10. Sergio Pérez (mexikói, Force India) 1:25.916 p h. 1 pont.

Leggyorsabb kör: Rosberg, 1:32.478 perc. A csapat-világbajnoki pontverseny állása:

1. McLaren Mercedes 33
2. Mercedes 25
3. Ferrari 18
4. Williams Mercedes 10
5. Force India Mercedes 9
6. Toro Rosso Renault 6 pont.

Akik nem látták a délelőtti közvetítést az m1-en, avagy újra át akarják élni az izgalmakat, azok délután fél 2-től ugyanott, vagy este fél 10-től az m2-n megtehetik. A világbajnokság két hét múlva, a Malajziai Nagydíjjal folytatódik, a további menetrend idekattintva olvasható. Az utolsó, 19 futamon dupla pont ? 50, 36, 30, 24, 20, 16, 12, 8, 4, 2 ? jár Abu-Dzabiban november 23-án az első tíz helyezettnek.