Hátrányban a Fradi

Másodszor is legyőzte a Brassó itthon a Fradit. Tegnap 18:30-tól a Corona Brasov 0:3-s I. harmad után a II.-ban egyenlített, s a III.-ban 5:3-ra megnyerte az Erste Liga hokidöntő 1. meccsét. A Tüskecsarnokban FTC-Brassó 3:5 (3:0, 0:3, 0:2). A múlt heti elődöntőről idekattintva olvashatunk.

Ma 14:05-kor kezdődött a 2. találkozó ugyanott – tudtuk meg Takács Gábortól. Az I. harmadban nagy iramot diktált mindkét együttes. A vendégek játéka pontosabb volt és Connor Sills révén megszerezték a vezetést. A II. játékrészben sokkal határozottabbak voltak a vendégek és Judd Blackwater két találatával 3:0-ra elhúztak. Az utolsó 20 percben is a brassóiak irányították a játékot, Kóger Dániel ütötte a 4. góljukat. A meccs képéről sokat elárul, hogy a vendégek 38-szor lőttek kapura, a zöld-fehérek mindössze 15-ször.

FTC-Corona Brasov 0:4 (0:1, 0:2, 0:1). Az egyik fél 4. győzelméig tartó párharcban Brassó 2:0-ra vezet. A két csapat jövő kedden és szerdán 17:30-kor Brassóban mérkőzik meg egymással.