Előny a Fradinál

Nagypénteken 18:30-kor kezdték a Tüskecsarnokban az FTC-Csíkszereda elődöntő 5. mérkőzését a jégkorong Erste Ligában. Az előző négy összecsapás után 2:2-re állt a párharc. A mintegy 1600 néző remek hangulatot varázsolt – tudtuk meg a helyszínről tudósító Takács Gábortól.

Nagy iramban indult a meccs, mindkét csapat nagyon akart, de az I. harmadban mégsem esett gól. A II. játékrész elején a vendégek Péter Balázs révén szereztek vezetést, melyet Karmeniemi 2 percen belül kiegyenlített. Egyre keményebbé vált a játék, 1:1-ről indult az utolsó 20 perc, folytatódott a nagy küzdelem. A Fradi a 47. percben Németh Attila góljával végre megszerezte a vezetést, LaPorte pedig két perccel a vége előtt az üres kapuba talált, bebiztosítva ezzel a hazaiak 3. győzelmét.

FTC-Csíkszereda 3:1 (0:0, 1:1, 2:0), az egyik fél 4. győzelméig tartó párharcban a Fradi 3:2-re vezet. A 6. meccsre húsvét vasárnap 17:30-kor kerül sor Csíkszeredában, ahol a mieink kiharcolhatják a döntőbe jutást, hogy húsvét hétfőn már felszabadultan locsolkodhassanak.