Végre nyert a Honvéd!

Gazdag-gól AngyalföldönTegnap este megszerezte első pontjait a Bp. Honvéd a labdarúgó OTP Bank Liga őszi szezonjában: a kispestiek az 5. fordulóban 3752 néző előtt 3:1-es félidő után 3:2-re verték az Újpestet a Fáy utcában.

A mérkőzés első helyzetéből a 4. percben vezetést szerzett az ÚFC ? a héten szerződtetett Feczesin volt eredményes ?, amelyre Uzoma 6 perccel később válaszolt. A gyors egyenlítéstől a házigazdák megtörtek, a vendégek lendülete viszont megmaradt. A Honvéd mezőnyfölényhez jutott: Moutari és Gazdag helyzeteit a 27. és 31. percben gólra váltva megérdemelten fordított az I. félidő közepén.

A szünet előtti hajrában magához tért az Újpest, de hiába támadott és akadtak helyzetei, nem tudta csökkenteni a különbséget. A hazaiak a II. félidő elején is irányítottak, Tujvel, a kispesti kapus viszont kifogott rajtuk, s 15 perc elteltével pedig pár kontra erejéig kijött a szorításból a vendégcsapat. Az Újpest gyorsan rendezte azonban sorait, de hiába támadott, a kapura a lefújásig nem jelentett veszélyt, csupán a 92. percben Lanzafame öngóljával jutott közelebb ellenfeléhez.

A Honvéd négy vereség után először nyert a bajnoki szezonban, így egy pontra megközelítette a szintén visszafogottan kezdő Újpestet. Utóbbiak a kispestiek ellen a legutóbbi 10 mérkőzésükön 1 győzelem és 6 döntetlen mellett 3-szor szenvedtek vereséget. Az 5. forduló vidéki eredményei: Mezőkövesd?Paksi FC 0:2 (0:1), Mol Fehérvár FC?Kisvárda 3:0 (1:0), DVSC?Kaposvár 0:1 (0:1), ZTE FC?PAFC 1:1 (1:1). Az FTC?DVTK találkozó a zöld-fehérek csütörtök esti kupasikerét követően ma 18 órakor kezdődik az Üllői úton.

A H-csoport menetrendje az őszi csütörtökökön

A pénteki sorsolás alapján a Ferencváros Barcelonában az Espanyol vendégeként kezdi meg szereplését az Európa Liga H-csoportjában. A szeptember 19-ei 1. forduló után két héttel azt a Ludogorecet látja vendégül a magyar bajnok, amelyet a Bajnokok Ligája selejtező 1. fordulójában július 17-én elbúcsúztatott, majd október 24-én a CSZKA Moszkvához látogat. A csoportkör második felében előbb november 7-én az orosz, majd 28-án a spanyol riválist fogadja, a zárókörben pedig a bolgár csapat otthonában lép pályára. A négyesből az első kettő folytathatja szereplését tavasszal a legjobb 32 között.

1. forduló, szeptember 19-e 21:00