Újabb döntetlen VVK-ünneppel

ÚFC logóAz Újpest 3557 néző előtt 1:0-s félidő után 1:1-es döntetlent játszott a vendég DVSC-vel a labdarúgó OTP Bank Liga 30. fordulójában tegnap délután a Megyeri úton. Berke játékvezető sípjelére rendkívül passzív játékkal kezdett a Debrecen, amely ezzel magára húzta a házigazdát.

Az Újpest azonban hiába kezdeményezett, veszélyes helyzeteket nem tudott kialakítani a szórványos kontráiban bízó vendégcsapattal szemben. Idővel felvették a meccs ritmusát a vendégek, de a 41. percben megérdemelten szerzett vezetést a céltudatosabb Újpest: egy szabadrúgásnál Litauszki előzte meg Harist, és hét méterről lőtt a vendégek kapujába.

A szünetben köszöntötték az 1969-ben az UEFA Kupa és az Európa-liga elődjének tekinthető Vásárvárosok Kupájában (VVK) döntős Újpest legendás játékosait, akiket az 50 évvel ezelőtti fináléban az angol Newcastle United kettős győzelemmel, 6:2-es gólkülönbséggel múlt felül.

Teljesen más felfogásban kezdte a II. félidőt a Debrecen, ennek eredményeként élvezetes és gyors játék alakult ki, a kapuk felváltva forogtak veszélyben. Mindkét oldalon bravúros védésekre volt szükség a kapusoktól, illetve nagy helyzetekben hibáztak a befejező emberek. A 78. percben egy ellentámadás végén Tőzsér már nem rontott: egyenlített a vendégcsapat. A hajrában a hazaiak iparkodtak jobban, de a fegyelmezett vendégek megőrizték a döntetlent.

Az újpestiek immár sorozatban 15 hazai mérkőzésükön nem kaptak ki: nyolc győzelem mellett hetedszer játszottak döntetlent. A szezonban a DVSC először talált az újpesti kapuba, és a hazai 0:0 után másodszor szerzett pontot ellene. Mint megírtuk, kedd este a Magyar Kupa elődöntőben a DVSC 3:0-ra kapott ki a MOL Viditől, akik így 4:0-s összesítéssel jutottak a Honvéd mellé a május 25-ei kupadöntőbe.

A Fradi megnyerte a 30. bajnoki címét

A tegnap délután további eredményei: MOL Vidi ? PAFC 1:1 (0:0), Paks ? MTK 1:0 (1:0), Zsóry FC ? DVTK 3:0 (1:0), Várda ? Haladás 1:2 (1:2). Mivel a múlt szombati Vidi elleni Fradi-siker után a zöld-fehérek 4 fordulóval a vége előtt már 11 ponttal vezettek riválisuk előtt, így a fehérváriak döntetlenje miatt az esti Honvéd ? FTC kimenetelétől függetlenül megszerezték 30. bajnoki címüket. Ezért nem is hajtottak a Hungária körúton, hanem 1:0-s félidő után 3:2-re kikaptak a kispestiektől. Bajnoki címüket május 4-én szombaton este az Újpest legyőzésével szeretnék megünnepelni az Üllői úton.