Tegnap a Vác fordított

Vác FCA Vác 2:1-re verte a Siófokot 250 néző előtt a városszéli stadionban a labdarúgó NB II 31. fordulójában tegnap délután. Egy hete ? mint megírtuk ?, a Vác 2:1-es vezetés után 7:4-re kapott ki a Vasastól Újpesten, míg a Siófok 2:0-ra verte Balmaz Kamillát a Balaton mentén.

Molnár Attila sípjelére a fehér mezes vendégek kezdték a mérkőzést, majd a gólszerzést. A 10. percben Szabó Norman kapott sárga lapot Szakály fellökéséért. A szabadrúgást a tizenhatos jobb sarkától Magasföldi tekerte kapura, a bal felső sarok elől Halasi még bravúrral kiütötte a labdát, addigra viszont Szakály felkelt és időben odaért, hogy 3 méterről kapuba fejelje a játékszert.

22 percig ürülhettek csak a somogyiak a 0:1-nek, mert a 33. percben Kákonyi bal oldali szabadrúgásából Görgényi fejjel egyenlített, majd 2 perccel később Zsolnai büntetőből lőtte be a hazaiak győztes gólját. Ehhez viszont az kellett, hogy a siófoki Balogh felrúgja a tizenhatoson belül cselezgető Vargát, amelyért megkapta első (de nem az utolsó!) sárga lapját.

A II. félidőben a kék mezes Vác ráült az eredményre, Siófok hiába is próbálkozott. Pechükre a 65. percben Balogh Halas elleni szabálytalanságáért megkapta a 2. sárga lapját, mely így bepirosodott. Az emberhátrányba kerülő somogyiak elszántan támadtak, de a 3 perces hosszabbításban sem sikerült kiegyenlíteniük: megmaradt az I. félidőben elért 2:1-es váci vezetés.

A 250 fős nézőszám nem tűnik soknak, de többen talán el sem férnének a váci stadionban. Az MLSZ a kapuk mögötti állóhelyeket és a köztük lévő A- és B-szektor lezáratta, így csak a játékoskijáróval szembeni oldalon lehettek nézők. A siófoki sajtósokkal együtt nekem is a pici sajtófülkéből kellett figyelnem az összecsapást. ahol még a helyi műsorközlővel is osztoznunk kellett. A biztonsági őr elmondta, hogyha az alattunk lévő cserepadok mögötti zárt szektorokba bemennénk és leülnénk a cserére érett rozzant székek valamelyikére, a klubot alaposan megbüntetnék. Talán érdemes lenne sajtóterasznak kinevezni a lezárt szektor egy részét, s akkor talán az MLSZ-nek sem lehetne ezért bírságolni!

További eredmények: Kaposvári Rákóczi FC?Békéscsaba 1912 Előre 0:2 (0:2), Budafoki MTE?Nyíregyháza Spartacus FC 2:2 (1:0), Dorogi FC?Vasas FC 1:2 (0:1), Balmaz Kamilla Gyógyfürdő?Aqvital FC Csákvár 1:3 (0:2), Duna Aszfalt TVSE?WKW ETO FC Győr 0:1 (0:1), Kazincbarcika?Ceglédi VSE 3:0 (2:0), BSS Monor?Soroksár SC 0:2 (0:0), Credobus Mosonmagyaróvár?Budaörs 0:1 (0:0), Gyirmót FC Győr?ZTE FC 1:2 (0:1). A tabella élén a 66 pontos ZTE áll az 59 pontos Gyirmót előtt.