Otthon fordított az Újpest

Fejpárbaj a Megyeri útonGyőzött és 3. maradt az Újpest. A házigazda 2288 néző előtt 0:1-es félidő után a hajrában fordítva nyert 2:1-re tegnap délután a Zsóry FC ellen a labdarúgó OTP Bank Liga 27. fordulójában, mellyel megőrizte dobogós helyét a tabellán.

A fővárosi lila-fehérek sorozatban a 3. sikerüket aratták az NB I-ben, míg a vendég kövesdiek egymás után harmadszor kaptak ki idegenben. Solymosi Péter sípjelére a 60 esztendős Kudlik Gyenes Vilmos végezte el a kezdőrúgást. Gundel-Takács Bence, a hazaik tartalékkapusa tegnap ünnepelte 21. születésnapját, de a cserepadon sem kapott helyet.

Az I. félidőben kiegyenlített mezőnyjáték folyt, a vendégek mégis veszélyesebbek voltak a kapura. Az Újpest csupán egyszer, míg a kövesdiek hatszor próbálkoztak a gólszerzéssel, s az utóbbiak Drazic góljával a 22. percben meg is szerezték a vezetést.

A szünetben Nebojsa Vignjevic újpesti edző kettős cserével próbált frissíteni csapatán, mely meg is tette a hatását: a II. félidőben átvette a kezdeményezést a házigazda, a Mezőkövesd jobbára a védekezésre és az eredmény őrzésére törekedett. A vendégek ellenállását aztán olyannyira jól sikerült megtörnie az Újpestnek, hogy a 83. és a 85. percben Traoré és Zsótér góljaival 2:1-re megnyerték a mérkőzést. (Egy hete a Vasas is 1:2-ről nyerte meg 7:4-re a Vác elleni meccset a Szusza Ferenc Stadionban.) A dél-afrikai Traoré egymás után a 3. mérkőzésen lőtt gólt 11-esből.

A másik délutáni fővárosi mérkőzésen FTC?Paks 3:0 (1:0), míg este Honvéd?MOL Vidi 0:1 (0:0). Délutáni vidéki eredmények: PAFC?Várda 0:4 (0:2), DVTK?Haladás 0:1 (0:0), DVSC?MTK 3:1 (2:1). Mint egy hete megírtuk, az MTK a Hungária körúton 2:1-re legyőzte a DVTK-t a 26. fordulóban.