Szülinapi Vasas-ünnep

Megyeri úti Vasas-öröm a Vasas FC felvételénA szombaton 108 éves Vasas FC tegnap délután 0:2-s félidő után 3:2-re verte a Balmaz Kamilla Gyógyfürdő együttesét a Merkantil Bank Liga NB II 29. fordulójában az újpesti Szusza-stadionban, mert a Fáy utcai Illovszky-stadion csak május végére készül el. A kezdőrúgást a 6. születésnapját ünneplő Effenberger Bence végezte el.

Nem kezdődött jól a mérkőzés az angyalföldieknek, az 5. percben Domokos 23 méteres lövése kötött ki a Megyeri út felőli kapu bal sarkában. A 11. percben egy vétlennek tűnő kezezés után 11-eshez jutottak a vendégek, bár sokak szerint a labdát az alapvonalon túlról hozta vissza csatáruk. A büntetőt Erdei a jobb sarokba vágta. A félidő végeztéig maradt a kétgólos balmazi vezetés és mezőnyfölény. Néhány lövés ugyan a vendégkapu felé is szállt, de Szécsi kapusnak nem kellett közbeavatkoznia.

A II. félidőben fordult a kocka, most a Vasas rohamozott. Az 55. percben Szivacski beadása után Balajti szépített: 10 méterről kilőtte a hosszút. Ezt követően is a Megyeri út felőli kapu forgott veszélyben, Király próbálkozása alig ment mellé. A 61. percben Bíró lövését tolta a lécre Bese. A 65. percben Kovács remek csele után középre ívelt, Hajdú pedig közelről a hálóba juttatta a labdát, ezzel sikerült kiegyenlíteni. A 79. percben eldőlt a mérkőzés, Hajdú megszerezte a Vasas győztes gólját: egy jobbról érkező szöglet után 8 méterről talált a kapuba. Megérdemelten nyertek a vendégek fölé tornyosuló hazaiak.

A 20 csapatos NB II-ben öt mérkőzés már a Megyeri úti csata előtt befejeződött: Dorogi FC–ZTE FC 1:2 (1:2), Duna Aszfalt TVSE–BFC Siófok 2:2 (2:2), Vác FC–BSS Monor 1:2 (0:1), Soroksár SC–Ceglédi VSE 2:1 (0:0) és Kazincbarcika–Credobus Mosonmagyaróvár 0:0. A Megyeri útival egy időben további négy meccset rendeztek: Gyirmót FC Győr–Budaörs 1:5 (1:2), Kaposvári Rákóczi FC–Aqvital FC Csákvár 1:1 (1:1), Budafoki MTE–Békéscsaba 1912 Előre 2:1 (1:0) és Nyíregyháza Spartacus FC–WKW ETO FC Győr 1:0 (0:0). Az állás 9 fordulóval a május 19-ei befejezés előtt: 1. ZTE 60, 2-3. Gyirmót és Kaposvár 56-56, 4-5. Békéscsaba és Soroksár 47-47, 6. Vasas 46, 7. Budaörs 45, 8. Kazincbarcika 41, 9-10. Nyíregyháza és Csákvár 40-40 pont.

Mint tegnap megírtuk, válogatottunk 21-én csütörtökön és 24-én vasárnap Eb-selejtezőket játszik, ezért az NB II-ben sem lesznek hétvégén találkozók. A Vasas FC a 30. fordulóban március 31-én vasárnap 17 órakor a Vácot fogadja a Megyeri úton. Aznap kezdődik a nyári időszámítás, ezért ne felejtsék időben előreállítani az óráikat, ha nem akarják lekésni a meccset!