A csehek megint elvertek minket

Piros ZsomborPiros Zsombor három szettben kikapott Lukas Rosoltól a Magyarország ? Csehország tenisz Davis Kupa világcsoport osztályozón, ezzel a vendégek 3:2-re megnyerték a párharcot a Lurdy-ház parkolójában felállított teniszpályán.

A világranglistán 419. magyar játékos februárban egy tét nélküli győztes meccsen mutatkozott be a válogatottban Belgiumban, majd pénteken drámai csatában, 4 óra 23 perc alatt 3:6, 6:4, 4:6, 7:6 (7:3), 7:5 arányban gyűrte le a 328 hellyel előtte álló Jiri Veselyt. A másik pénteki mérkőzésen Valkusz Máté ? Lukas Rosol 1:6, 2:6, 4:6 volt, így 1:1-gyel készültünk a szombati párosra.

Szombaton a Nagy Péter, Borsos Gábor páros 3:6, 4:6, 6:1, 6:2, 6:4 arányban nyert a Lukas Rosol, Roman Jebavy páros ellen, így 2:1-es vezetéssel vártuk a vasárnapi egyeseket. A 4. mérkőzésen Valkusz Máté ? Jiri Vesely 7:6 (7:4), 3:6, 2:6, 4:6 lett, a csehek tehát kiegyenlítettek. Piros Zsomborra így nem kisebb feladat várt rá, mint megnyerni a párharc mindent eldöntő, ötödik meccsét a 234 hellyel magasabban jegyzett Rosol ellen. Sajnos nem sikerült: 4:6, 6:7 (6:8), 3:6 arányban maradt alul Lukas Rosollal szemben.

A két ország egymás elleni örök-mérlegében a csehek immár 3:1-re vezetnek. Az egyetlen magyar siker 1976-ban született Budapesten, Taróczy Balázs vezetésével. A magyar csapat ? amely 1996 után tavaly került vissza a legjobb 16 nemzetet felvonultató világcsoportba ? a februári nyolcaddöntőben 3:2-re kikapott a tavalyi döntős Belgiumtól, ezért osztályozót kellett játszania, elvileg a bennmaradásért. A DK-osztályozónak azonban a 2019-es kiemelésen kívül nem volt komoly tétje, mivel a nemzetközi szövetség augusztusban radikálisan átalakította a sorozatot, így a párharcok vesztesei is szinte biztosan ott lesznek jövő februárban a világcsoport 24 csapata között.