Tovább gyorsultak a repülők

A szombati pályacsúcs után újabb pályarekordok dőltek meg a Red Bull Air Race mai budapesti futamán. A hévégén a Duna felett csaptak össze a világ legjobb pilótái. A Red Bull Air Race idei 4. futamát a hétvégén összesen 135 ezer ember követte végig élőben a Duna-parton.

A világbajnoki versenyben ezúttal a cseh Martin Šonka volt a leggyorsabb, új pályacsúccsal 57,502 másodperces idővel utasította maga mögé a mezőnyt. A francia Mika Brageot (0:57,849) végzett a dobogó második, az ausztrál Matt Hall (0:58,163) pedig a dobogó harmadik fokán. A lengyel Luke Czepiela 1:01,968 perces idejével döntötte meg a Challenger Class pályarekordját. A hétvégi versenykörülmények tökéletesek voltak a repüléshez, ezt kihasználva a cseh Martin Šonka felülkerekedett versenytársain és 57,502 másodperces idővel megnyerte a Red Bull Air Race versenysorozat idei 4. futamát.

? A szombati időmérő után tudtam, hogy még nagyon hosszú út vezet a győzelemig, lépésről lépésre kell felépítenünk a futamokat. Nagyon boldog vagyok, hogy nyertem, de nem vagyok teljesen elégedett a mai első két időmmel. Nem akartam túlfeszíteni a határaimat, hogy nehogy kizárjanak a versenyből. Kiegyensúlyozottan, egyenletesen versenyeztem ma, ez volt a kulcsa a mai győzelemnek ? mondta el a cseh pilóta a győzelmet követő sajtótájékoztatón. ? Fantasztikus volt látni a több ezer cseh szurkolót, ami azért egy plusz nyomás is rajtam, hiszen ezeket a szurkolókat boldoggá kell tennem a nap végén és örülök, hogy ez most sikerült ? tette hozzá Martin Šonka, aki a hétvégén szerzett 15 pontjával jelenleg a világbajnoki pontverseny 3. helyén áll, így még közelebb került a tabellát vezető Matt Hallhoz és a 2. helyen álló amerikai Michael Goulianhoz.

Luke Czepiela élete egyik legjobb futamát tudhatja a háta mögött, hiszen 1:01,968 perces idejével megdöntötte a Challenger Class budapesti pályarekordját. A lengyel pilóta a motorsportban kifejezetten jelentősnek számító különbséggel, közel 1,5 másodperccel előzte meg a szombati időmérő győztesét, a német Florian Bergért (1:03,396) és a magyar színekben repülő Daniel Genevey-t (1:03,568). ? Nagyon elégedett vagyok, hiszen a vasárnapi eredményem már közeledik a Master Class időkhöz. Kicsit variáltam a függőleges forgási manőveren, kockázatos volt, de bevált. Gyakran járok Budapestre, hiszen egy magyar légitársaságnak dolgozom, így majdnem hazai ez a győzelem ? mondta el Czepiela, aki a karrierje harmadik győzelmének számító budapesti eredményével jelenleg holtversenyben vezeti az összesített pontlistát a német Florian Bergérrel. A műrepülő pilóták legközelebb az oroszországi Kazanyban mérkőznek meg augusztus 25-26-án.

A 2018-as Red Bull Air Race budapesti futamának eredményei:

Master Class: 1. Martin Šonka (CZE) 0:57,502, 2. Mika Brageot (FRA) 0:57,849, 3. Matt Hall (AUS) 0:58,163, 4. Michael Goulian (USA) 01:04,256 (7 mp-es büntetéssel) 5. Francois Le Vot (FRA) 0:58,786, 6. Christian Bolton (CHI) 0:59,124 7. Nicolas Ivanoff (FRA) 1:00,249 8. Ben Murphy (GBR) 1:02,264 (4 mp-es büntetéssel), 9. Petr Kopfstein (CZE) 0:59,465 10. Kirby Chambliss (USA) 0:59,528 (2 mp-es büntetéssel), 11. Joshide Muroja (JPN) DNF, 12. Pete McLeod (CAN) DNF, 13. Juan Velarde (ESP) DNF, 14. Matthias Dolderer (GER) DNS.

Challenger Class: 1. Luke Czepiela (POL) 1:01,968, 2. Florian Bergér (GER) 1:03,396, 3. Daniel Genevey (HUN) 1:03,568, 4. Mélanie Astles (FRA) 1:03,920, 5. Baptiste Vignes (FRA) 1:03,999, 6. Kenny Chiang (CHN) 1:06,448

A 2018-as versenysorozat jelenlegi összesített pontállása:

Master Class: 1. Matt Hall (AUS) 45, 2. Michael Goulian (USA) 43, 3. Martin Šonka (CZE) 34, 4. Mika Brageot (FRA) 27, 5. Joshide Muroja (JPN) 19, 6. Matthias Dolderer (GER) 15, 7. Francois Le Vot (FRA) 15, 8. Pete McLeod (CAN) 11, 9. Kirby Chambliss (USA) 10, 10. Juan Velarde (ESP) 9, 11. Ben Murphy (GBR) 9, 12. Petr Kopfstein (CZE) 8, 13. Christian Bolton (CHI) 6, 14. Nicolas Ivanoff (FRA) 5 pont.

Challenger Class: 1. Luke Czepiela (POL) 18, 2. Florian Bergér (GER) 18, 3. Daniel Ryfa (SWE) 12, 4. Baptiste Vignes (FRA) 10, 5. Dario Costa (ITA) 10, 6. Mélanie Astles (FRA) 8, 7. Daniel Genevey (HUN) 6, 8. Kevin Coleman (USA) 6, 9. Patrick Davidson (RSA) 2, 10. Kenny Chiang (CHN) 0 pont.