Félbeszakadt a Fradi-meccs

HuligánokCsak 69 perc játékot engedélyezett a csapatoknak Sulyok játékvezető ma este az Üllői úton. A Fradi vendége a Soproni Liga 13. fordulójában a Diósgyőr volt, s a miskolciak 1:0-s félidő után 3:0-ra elhúztak, s nem tetszett néhány magáról megfeledkezett ?szurkolónak?.

Előbb mindenféle szemetet dobáltak a pályára, majd a Fradi szépítő gólját követően a 66. percben többen a zöld gyepre tódultak. A bíró az öltözőbe parancsolta a csapatokat, a rendőrök és a biztonsági őrök pedig a pálya széléről néztek farkasszemet a lelátón randalírozókkal.

A játék negyedórát is állt, közben a nézők székeket gyújtogattak, árpád-sávos zászlókat lobogtattak. (A DVTK játszott pirosban, de bizonyára nem őket akarták a piros-fehér csíkokkal buzdítani!) Nem ment senki közéjük rendet csinálni, a rendőröket is kerítés választotta el tőlük. Végül aztán a rendőrök levonultak, s folytatódhatott a játék.

Utána sem sokáig örülhettünk a labdarúgásnak, mert a gyújtogatók szektorából előbb székdarabokat dobáltak a zöld gyepre, majd egy füstbombával csökkentették meg a pályán a látási viszonyokat. Ez már az ellenőrnek is sok volt, s a játékvezető lefújta a meccset. A szövetség dönt a továbbiakról, s a három pont bizonyára a vendégeké lesz. A zöld-fehérek egyébként kieső helyre csúsztak.

A forduló további eredményei: DVSC?Újpest 1:2, MTK?Győr 0:0, Nyíregyháza?Honvéd 0:1, ZTE?Haladása 3:0, Kaposvár?Kecskemét 2:1, Paks?Pápa 2:2. Holnap este a Vasas a Videotont fogadja. A Fehérváriak 26 ponttal állnak az élen, s ugyanennyi van az Újpestnek is.

Hamilton indulhat az élről Abu-Dzabiban

Helyi idő szerint koraeste kezdték, s villanyfényben végezték a Formula?1 idei utolsó időmérését. A már világbajnok Button (Brawn-Mercedes) biztonsági játékkal az ötödik, míg csapattársa, Barrichello a negyedik rajtkockát szerezte meg. Az élről az exvilágbajnok Hamilton (McLaren-Mercedes) indulhat, akit a két Red Bull-Renault-s Vettel és Webber követ. A Ferrariban a sérült Massa helyét néhány hete elfoglaló Fisichella megint az utolsó rajtkockából indulhat el. A verseny holnap este is nappali fényben indul, de a leintés az 54. kör végén már villanyfényben fog történni az új 5555 méteres versenypályán.