Most sem nyertünk!

Teltház az Üllői útonAz Eb-re készülő labdarúgó válogatottunk tegnap este 18 órától barátságos mérkőzést játszott a Groupama Arénában a horvát válogatottal. Először és utoljára 1940-ben sikerült legyőzni őket, s most is csak döntetlenre futotta ellenük: 0:1-es félidő után a végeredmény 1:1 lett Mandzukic és Dzsudzsák góljaival ? láttuk az m4-en.

Magyarország: Dibusz Dénes (Bogdán Ádám, a szünetben) ? Fiola Attila, Lang Ádám, Guzmics Richárd, Korhut Mihály ? Gera Zoltán, Nagy Ádám (Elek Ákos, a szünetben) ? Németh Krisztián (Nikolics Nemanja, a szünetben), Kleinheisler László (Böde Dániel, 80.), Dzsudzsák Balázs (Stieber Zoltán, 82.) ? Priskin Tamás (Szalai Ádám, a szünetben). Horvátország: Lovre Kalinic ? Vedran Corluka, Domagoj Vida, Gordon Schildenfeld, Sime Vrsaljko ? Luka Modric, Domagoj Antolic, Mateo Kovacic (Darijo Srna, 76.) ? Marcelo Brozovic, Mario Mandzukic, Ivan Perisic.

A nagyszombat esti mérkőzés előtt a Magyar Sportújságíró Szövetség (MSÚSZ) által támogatott Magyar Újságíró Válogatott délelőtt 11-től a horvát kollégák csapatával játszott az FTC Vajda Péter úti Sporttelepén. A vendégek nevezték Goran Vlaovic vb-bronzérmes horvát, spanyol és görög bajnok csatárt is. Erre a hírre mi is húztunk egy lapot, mégpedig egy ászt: Détári Lajos többszörös világválogatott focistát! Dömének ez volt az első újságíró válogatottbeli szereplése.

Magyar Újságíró Válogatott: Borsi Dávid (tv2), Szörényi Péter (origo), Árvay Károly (Miniszterelnökség), Borsi Gergely (Nemzeti Sport), Borsi László (Lakásvásár Médiacsoport), Csontos Róbert (Blikk), Détári Lajos, Istenes Bence (RTL Klub), Istenes László (tv2), Kovács G. János (One on One), Légrádi Gábor, Mohay Bence, P. Fülöp Gábor és Sarkadi Gábor (MTVA), Selmeczi Richárd, Simon Krisztián (RTL KLub), Szabó S. Gergő (Info Rádió), Szöllősi György (FourFourTwo).

Horvát Újságíró Válogatott: Marijan Mrmic, a horvát nemzeti 11 kapusedzője; Stjepan Balog (HRT), Marion Glavan (ArenaSport), Robert Jelecevic (HRT), Nikola Lipovac (Jutarnji List), Dubravko Milicic (24 Sata), Marko Sivar (HRT), Milni Stjeya (Nova Tv), Hrvodi Tironi (goal.com.hr). A találkozót Arany Tamás, a hosszú sérüléséből most visszatérő egykori kitűnő FIFA-bíró vezette ? kiválóan. Sajnos 0:0-s félidő után 2:0-ra kikaptunk! Góllövők: Tironi és Balog. A játékosok a rendkívül sportszerű mérkőzés után az MLSZ jóvoltából közös ebéden vettek részt az FTC Népligeti Éttermében. A horvát újságírók itt ígérték meg: hamarosan megrendezik a meccs visszavágóját.