Vettel remekelt

Sebastian VettelSebastian Vettel, a Ferrari négyszeres világbajnok német pilótája győzött délután a 30. Pirelli Magyar Nagydíjon a Hungaroringen. A 28 éves versenyző idén másodszor, pályafutása során pedig 41. alkalommal nyert futamot ? láttuk az új M4 sportcsatornán.

A Ferrari legutóbb 2004-ben, a hétszeres vb-győztes német Michael Schumacher révén ünnepelhetett Mogyoródon, ahol Vettelnek mostanáig nem sikerült győznie. A meglehetősen kaotikusan alakuló versenyen az orosz Danyiil Kvjat (Red Bull-Renault) lett a második, míg csapattársa, az ausztrál Daniel Ricciardo a harmadik. A győztesnek Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter, James Allison technikai igazgatónak Marco Tronchetti-Provera Pirelli-elnök, a 2-3. helyezettnek Rogán Antal Fidesz-frakcióvezető és Oláh Gyárfás MNASZ-elnök adta át a trófeát.

4. Max Verstappen (Toro Rosso-Renault), 5. Fernabdo Alonso (Mclaren-Honda) lett. A vb-címvédő brit Lewis Hamilton (Mercedes) hatodikként ért célba, megelőzve márkatársát és legnagyobb riválisát, a német Nico Rosberget, aki a 8. helyen végzett. Közéjük a francia Romain Grosjean (Lotus-Mercedes) ékelődött hetedikként. Jenson Button ? aki csütörtök este Zsédát fuvarozta a belvárosi Mericano Bárba ? 9. lett a McLaren-Hondával. Az utolsó pontszerző helyre a svéd Marcus Ercsson (Sauber-Ferrari) érkezett.

A rajt előtt a múlt pénteken elhunyt Jules Bianchira emlékeztek. A Hungaroring rajtrácsa előtt kiterített vörös szőnyegen a Marussia 25 évesen életét vesztett pilótájának családja egyesével fogadta a mezőny versenyzőinek részvétnyilvánítását, ezt követően mindenki körbe lehelyezte bukósisakját, a végén pedig a francia sportoló fejvédője került középre. A résztvevők egyperces csenddel adóztak Bianchi emléke előtt, aki tavaly október 5-én a Japán Nagydíjon szenvedett balesetet, amikor nekicsúszott a német Adrian Sutil autóját mentő darunak. November közepéig a Jokkaics-i Mei Kórház Intenzív Osztályán ápolták, majd miután képessé vált az önálló légzésre, a nizzai egyetemi kórházba szállították. Megműtötték, de kómába esett. Haláláról családja múlt szombaton értesítette a nyilvánosságot, kedden szülővárosában, Nizzában helyezték végső nyugalomra.

Most négy hét szünet következik, majd a 11. futam a Belga Nagydíj lesz augusztus 23-án Francorchamps-ban. Jövőre a hungaroringi futam 10 év után visszakerül augusztusra. A 2016-os versenynaptár: